Zo zadu vyzerá koncept exoticky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Hlavné slovo pri vzniku dizajnu mala americká divízia spoločnosti. To však neznamená, že Civic skončí len v USA. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o globálny produkt. Výrobca tvrdí, že predstavený Civic bude najšportovejším kompaktom v histórii značky.

Vzhľad nasvedčuje tomu, že dané vyhlásenie nie je len blábol do vetra. Napriek tomu však môžeme očakávať, že sériová verzia príde s istými zmenami. Silueta mierne pripomína Porsche 911. Tá by mohla byť zachovaná, no motor vzadu nehľadajte. Na druhej strane však koncovka výfuku nebude centrálna a veľmi pravdepodobne aj zadné svetlá dostanú trochu konvenčnejší vzhľad. Honda však stavila na jednoduché a priame línie. Vychádza jej to, čo poviete?

Nový dizajn, nová platforma, preplňovaný motor a vyhlásenia o našportovejšom Civicu všetkých čias. Aj takáto môže byť desiata generácia typu od Hondy.

Existuje šanca, že kupé desiatej generácie sa dostane aj ku nám.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Honda sľubuje pre Civic desiatej generácie novú platformu a motor VTEC Turbo. Základ by mal tvoriť atmosférický štvorvalec. Z prevodoviek bude na výber 6 stupňový manuál alebo CVT. Žiadne bližšie informácie o výkonoch alebo technické údaje zatiaľ nepoznáme.

Honda plánuje ešte v tomto roku začať predávať sedan. V roku 2016 príde spomínané kupé a rovnako aj z Európy by mal doraziť 5 dverový hatchback. Honda však do budúcnosti plánuje „jeden Civic pre celý svet“ a teda možno sa dočkáme kupé verzie aj u nás. V roku 2016 to však takmer určite nebude.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Ďalšou obeťou downsizingu je Honda

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov