Aj keď viaceré koncerny už menia rétoriku a nechcú odstaviť spaľovacie motory prinajmenšom tak rýchlo, ako mali v pláne, Jaguar si ide za svojim a od roku 2025 má byť výlučne elektrickou značkou. Musíme sa preto rozlúčiť aj so stredne veľkým  SUV Jaguar F-Pace, ktoré prichádza v novej edícii 90th Anniversary odkazujúcej na dlhoročnú výrobu práve spaľovacích pohonných jednotiek.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Posledná V8 Jaguaru

Edícia zaujme paketom vychádzajúcim z R-Dynamic, rozdielom bude len plaketa. Záujemcovia si budú môcť do auta priplatiť mnohé nadštandardné, nič z toho však nebude až tak špecifické, aby to stálo za zmienku. Naopak, spomenúť treba stále dostupný vidlicový osemvalec vo verzii SVR 575 Edition, ktorá je zaujímavá práve poslednou V8 pod kapotou Jaguaru (keďže nový F-Type si už u nás nenakonfigurujete a XF taký motor ani neponúkal).

Stále si môžete kúpiť aj SVR 575 Edition s V8.

Edícia 90th Annversary je u nás dostupná vo výbave S, SE alebo HSE, s plug-in hybridom aj tromi dieselovými motormi. Základ so štvorvalcovým vznetovým dvojlitrom naladeným na 120 kW (163 koní) začína u nás na 67 961 eur. Výroba  SUV bude pokračovať do konca tohto roka, objednávky ale budú uzatvorené o pár mesiacov skôr. Kto chce poslednú edíciu alebo V8, má na to posledných pár mesiacov.

zdroj: Jaguar