Na minuloročnom autosalóne v Paríži predstavili koncept Superleggera Roadster Concept. Najskôr sme si mysleli, že je to jeden z tých konceptov, ktoré skončia zabudnuté niekde v múzeu. Vyzerá to tak, že sme sa mýlili. S konkurentom pre Mazdu Mx-5 to vyzerá viac než dobre. Predstavitelia Mini zatiaľ oficiálne nepotvrdili produkciu, ale na web unikli patentové ilustrácie roadsteru.

Podľa uniknutých náčrtov bude mať produkčná verzia oproti konceptu niekoľko zmien. Prvou je kolmejšie čelné sklo, obyčajné spätné zrkadlá a kľučky dverí.

Špekulácie hovoria o tom, že roadster dostane zadný pohon. Podľa nás je pravdepodobnejšie, že príde s tradičným pohonom pre Mini. Teda s poháňanou prednou nápravou.

Takto by mohla vyzerať produkčná verzia.

Koncept v Paríži prišiel s elektrickým pohonným ústrojenstvom. Len elektrický motor v produkčnej verzii pravdepodobne neuvidíme, hybrid vylúčený nie je. Pod kapotu sa určite dostane 2,0 litrový motor s dvoma turbami z modelu Mini Cooper S. Ktoré kolesá bude motor roztáčať, ešte nevieme. Špekulácie hovoria o tom, že roadster dostane zadný pohon. Podľa nás je pravdepodobnejšie, že príde s tradičným pohonom pre Mini. Teda s poháňanou prednou nápravou. Okrem toho BMW v minulosti ohlásilo príchod typu BMW Z2, teda malého roadstera s predným pohonom. V rámci šetrenia nákladov je viac než pravdepodobné, že obe autá postavia na rovnakej podvozkovej platforme.

Podľa patentových ilustrácií si roadster zachová netradičný tvar zadných svetiel aj v produkčnej verzii.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Konkurentom pre nový ľahký roadster má byť Mazda Mx-5. Mini to bude mať proti najpredávanejšiemu športovému autu určite ťažké. Hlavne, ak prichádza už z výroby s hendikepom v podobe predného náhonu. Mini môže túto nevýhodu aspoň čiastočne eliminovať tým, že príde s výborným podvozkom a riadením. Od Mini nič iné ani nečakáme.

Mini Superleggera Roadster by sa mohol objaviť v showroomoch značky v rokoch 2016/2017.

Zdroj: carscoops