Ako každá automobilka, aj Lexus na konci roka bilancoval a uviedol, že predaj modelu LFA vzrástol v roku 2019 o 50 %. V roku 2018 predal Lexus 2 kusy. Minulý rok to boli 3. Vcelku pozoruhodné na auto, ktoré sa nevyrába už vyše 7 rokov.

4 nové kusy sú stále k dispozícii

Podľa všetkého by mali v byť v USA stále nové kusy LFA. V roku 2017 automobilka uviedla, že naprieč celou krajinou by malo byť stále 12 nových kusov, ktoré čakajú v showroomoch. V danom roku predali 3 kúsky. Rok na to 2 kusy a v roku 2019 si nové LFA odviezli opäť traja šťastlivci. To znamená, že niekde v Spojených štátoch sa nachádzajú stále 4 nové LFA, ktoré na majiteľa čakajú v showroome 7 rokov. Na jednej strane zaujímavý fakt, ktorý však na druhej strane ukázal, že po týchto autách sa až tak celkom nezaprášilo...

Dokonalá symfónia

Lexus LFA má 4,8-litrovú V10-tku, ktorá ponúka jedinečnú symfóniu až do 9 000 ot. Niečo, čo dnes už len ťažko zažijeme. Motor spolupracoval so 6-stupňovou elektro-hydraulickou prevodovkou Aisin SA6 a výkon dosahoval 412 kW (560 k). Monokok a veľká časť karosérie sú z uhlíkového vlákna, konkrétne až 65 % karosérie. Vďaka tomu ušetrili až 100 kg hmotnosti. Ostávajúcich 35 % bolo z hliníka.

Lexus vraj uvažuje aj nad novým superšportom. Všetko je to ale v rovine dohadov a aj keby dostali „zelenú“, nemôžeme ho očakávať v nasledujúcich rokoch. Určite nie skôr než v roku 2025.

Zdroj: Lexus

Video: CarSpotterQVS