Do oficiálneho predstavenia nového Outlandera ostáva už len pár dní. Automobilka si od neho sľubuje veľmi veľa a podľa slov Richarda Nisbetta, šéfa Daytona Mitsubishi, očakávajú veľký úspech. Po zhliadnutí novinky Nisbett tvrdí, že vyhotovenie auta je na novej úrovni. Nový Outlander je zároveň prvým Mitsubishi po zlúčení s Renault-Nissan. Nové SUV si dokonca prepožičalo platformu od Nissanu Rogue, pričom v budúcnosti by sme mali byť svedkami ďalšieho zdieľania či už platforiem, alebo technológii, medzi danými automobilkami.

Čo ponúkne nový Outlander?

Špekulácie tvrdia, že pod kapotou by sa mal nachádzať 2,5-litrový 4-valec s výkonom okolo 135 kW (183 k), pričom chýbať by nemala CVT prevodovka. V základe budú poháňané len predné kolesá, no k dispozícii bude aj variant s pohonom všetkých kolies. No a keďže žijeme v dobe elektrifikácie, ponuku doplní aj plug-in hybridná verzia. Očakáva sa, že skombinuje 2,4-litrový spaľovací motor s elektromotorom s odhadovaným elektrickým dojazdom okolo 70 km. 

Viac sa dozvieme už o pár dní, konkrétne 16. februára 2021. Čo však vieme už teraz je, že Outlander Európu obíde. V júli 2020 sa totiž rozhodlo, že pre európsky trh už Mitsubishi nepredstaví žiadny ďalší nový typ (okrem Eclipse Cross PHEV) a značka sa zameria na Áziu. Ak svoje rozhodnutie nezmenili (čo je málo pravdepodobné), nový Outlander uvidíme len na fotkách a videách. 

Zdroj: motor1.com