Opel Cascada je dlhý 4697 mm a široký 1840 mm. V porovnaní s Astrou Twin Top je Cascada dlhšia o 71mm medzi nápravami a širšia o 56 mm vpredu a 70 mm vzadu. Plátenú strechu dokáže zložiť za 17 sekúnd s tým, že Cascada vám to dovolí až do rýchlosti 50 km/h. Izolácia plátennej strechy, nielen zvuková ale i tepelná, je vylepšená použitím vrstvy polyesteru.

Vozenie sa asi nebude žiadna športová jazda, predsa len je určený na pohodové križovanie ciest. Opel vybavil Cascadu pružením HiPerStrut a adaptívnymi tlmičmi FlexRide. Ako každý iný nový model, prichádza tiež s LED DRLs svetlami pre denné svietenie. V interiéri pasažierov rozmaznávajú ventilované ergonomické sedadlá AGR potiahnuté kožou Nappa. Napriek tomu, že je to kabriolet, je Cascada použiteľná i v reálnom živote, pretože batožinový priestor má objem 280 litrov, a dá sa zväčšiť po vysunutí strechy na 350 litrov. Rovnako je praktické to, že zadné sedadlá sa dajú sklápať v pomere 50:50.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Opel Cascada príde na trh s paletou motorov, vrátane s prepĺňaným benzínovým 1,4-litrom a šesť stupňovou prevodovkou. Výkon je 88 kW/120 k alebo 103 kW/140 k a vrcholom krútiaceho momentu 220 Nm. Vznetový dvojliter 2,0 CDTI je spárovaný so šesťstupňovým automatom a dáva 121 kW/165 k a 380 Nm. Top verzia Cascady bude potom benzínová 1,6 SIDI ECOTEC s prepĺňaním a na kolesá pošle 125 kW/170 k a 280 Nm. Táto verzia Cascady bude dostupná s manuálom ako i s automatom.

Výbava zahŕňa svetlá AFL+ s lepším svietením a druhú generáciu rozpoznávania dopravných unačiek, rovnako ako i systém pre rozpoznávanie prejazdu cez stredovú čiaru a udržiavanie vzdialenosti s pred vami idúcim vozidlom. Samozrejmosťou je parkovací asistent a ochranné oblúky z vysokopevnostnej ocele, ktoré sú pri prevrátení aktivované automaticky.