Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder bol prvým zo súčasnej generácie hypercars, ktorý oficiálne pokoril hranicu 7 minút na Nordschleife

Môže byť niečo horšie, ako zakázať pretekárom jazdiť na plný plyn? Áno, môže a teraz to prišlo! Nordschleife s obľubou využívali automobilky na dokazovanie si svojej rýchlosti. Ten, kto držal najlepší čas, to s radosťou vykrikoval do sveta. Spomeňme si len na naťahovačky Renaultu Mégane RS a Seatu Leon Cupra. Alebo na pokorenie hranice 7 minút, ktoré zvládlo Porsche 918 Spyder a naposledy Lamborghini Aventador SV. Tomu je koniec! Už žiadne rekordné časy nebudú!

Nürburgring zakázal automobilkám merané kolá na Nordschleife. Nedovolí im prekonávať rekordy ani keby si prenajali celý okruh!

Nürburgring zakázal merané kolá na okruhu. Správu priniesli filmári z APEX, ktorí mali spolu s Christianom von Koenigseggom zdokumentovať, ako Koenigsegg One:1 stanoví nový najrýchlejší čas na Nordschleife. Manažment okruhu sa na nariadenie pozrie znova koncom roka. Dovtedy majú automobilky ako Koenigsegg zakázané jazdiť merané kolá, aj keby si prenajali celý okruh. Lenže Lamborghini prišlo pred niekoľkými dňami na Nordschleife s novým Aventadorom SV, zajazdili a zverejnili čas pod 6:59,73. Manažment Nürburgringu ale hovorí, že sa tak stalo deň pred zákazom.

Lamborghini Aventador SV

Posledným autom, ktoré zdolalo 7 minútovú hranicu je Lamborghini Aventador SV

Najprv zaviedli maximálnu rýchlosť na niektorých miestach, potom zakázali automobilkám prekonávať rekordy. Čo bude ďalej? Zrušia turistfahren? Veď Nürburgring je miestom, ktoré ukazuje technickú vyspelosť áut, ich rýchlosť, miestom kde môže automobilka ukázať, že vyrába najrýchlejšie autá. Tomu je ale koniec. Jedine, že sme našli iný okruh, kde sa budú môcť autá porovnávať, no taký ako Nordschleife už nebude. Môžeme len dúfať, že Nemci dostanú rozum.