DEKRA hodnotí poruchovosť áut jednotlivých segmentov v závislosti od počtu najazdených kilometrov. V posledných troch rokoch sa víťazom v kategórii do 50 000 km stal Opel. Aktuálne dosiahla najvyšší level v spoľahlivosti Astra s indexom až 96,9%.

Opel Astra je podľa DEKRY najspolahlivejšie auto v Nemecku

Opel Astra je podľa DEKRY v triede najspolahlivejšie auto v Nemecku

Opel konkurenciu prevalcoval najmä spoľahlivosťou motora.

Opel konkurenciu prevalcoval najmä spoľahlivosťou motora.

To znamená, že 97,9% testovaných exemplárov, ktorým na tachometri svieti číslo menšie ako 50 000 km nemalo žiadnu poruchu. Priemer danej triedy kompaktov je pritom 87,2%. Na druhom mieste skončil Renault Megan, ktorý dosiahol o 1,1% horší výsledok. Z toho môžeme vyvodiť, že Opel sa dostáva na popredné miesta v spoľahlivosti a dobrý obrat zaznamenal aj francúzsky výrobca.

DEKRA otestovala 230 rozličných modelov. S minimálnou poruchovosťou jasne zvíťazil Opel Astra.

Astru netrápia ani menšie či závažnejšie poruchy. V teste malo dané neduhy len 1,1 resp. 1% testovaných kusov. Veľký úspech zaznamenala Astra v oblasti motorov, kde nedošlo k žiadnym poruchám. 0,2% testovaných automobilov malo problémy s brzdami. Priemer segmentu je 20,5x vyšší. Najväčší problém má Astra s elektronickými súčasťami, kde malo problémy len 2,1% vozidiel. V tejto oblasti lepšie skončil spomínaný Renault Megane. Oba modely sú však hlboko pod priemerom segmentu, ktorý je 6,8%.

Víťazom strednej triedy s dosiahnutým indexom 96,0% je Opel Insignia. Z testovania vyšlo 97,1% vozidiel bez akejkoľvek poruchy. Na druhom mieste sa umiestnilo Audi A4 s 94,8% bezporuchových kusov. Priemer kategórie je pritom 89,5%.Insignia sa najbližšie k priemeru dostala v oblasti karosérie/rámu/interiéru. Za pochvalu určite stojí motor, brzdový systém ale aj elektronika, ktorá síce vykazuje chyby, tie sú však omnoho menšie ako v prípade konkurencie.

Opel Insignia je vo svojej triede tiež najspoľahlivejšie auto

Opel Insignia je vo svojej triede tiež najspoľahlivejšie auto

Insignia zvíťazila v strednej triede. Na krk jej dýcha Audi A4.

Insignia zvíťazila v strednej triede. Na krk jej dýcha Audi A4.

Opel už tretí rok po sebe ovládol rebríček spoľahlivosti. V minulosti zvíťazili Corsa a Insignia. Svedčí to o veľmi dobrom trende spoľahlivosti, ktorú majú vozidlá s nízkym počtom najazdených kilometrov.

Hodnotenie spoľahlivosti nevydáva len DEKRA ale aj konkurenčná TÜV. Zvláštnosťou je, že TÜV označuje za najspoľahlivejšie autá od japonských automobiliek. DEKRA pokladá za najspoľahlivejšie autá z Nemecka. :)