Pred pár dňami zaznamenali v Českej republike ďalší prípad ukradnutého drahého BMW. Na tom by nebolo skoro nič zvláštne, v tomto prípade je však natočený kamerou a nádherne ukazuje aktuálne znalosti zlodejov využívajúcich nevýhody bezkľúčového vstupu do vozidla.

Na videu je vidieť dvojicu, ktorá sa snaží na anténu chytiť signál z kľúču. Tretí komplic medzičasom prichádza k autu a počas pár sekúnd ho otvára, nakoľko dvojica chytila signál z kľúču, ktorý dovolil autu odomknúť dvere. Následne museli anténu presunúť bližšie a tak si otvorili bránku, vošli na pozemok a po chvíľke už vidíme rozsvietenie svetiel a teda naštartovanie motora. BMW síce určite vypisovalo po pár metroch chýbajúci signál z kľúču, pokiaľ však vodič nevypol motor, mohol s ním prejsť aj niekoľko km. Tam už mohli auto naložiť na náves a pokračovať za hranice, konkrétne do Poľska. Nakoľko malo BMW GPS lokátor, ktorý však po prechode hraníc s Poľskom stratil signál, jeho osud je ďalej neznámy...

Rozsvietené svetlá, zlodeji utekajú, BMW odchádza. Systém Keyless uľahčil zlodejom prácu.

Aké sú teda rady? Jednoznačne si nenechajte kľúč od vozidla s Keyless funkciou hneď pár metrov od vozidla, napríklad v kapse bundy alebo v skrinke na kľúče hneď vo vstupnej hale. Niektorí majitelia idú ešte ďalej a kľúč schovávajú do chladničky alebo do plechovej krabičky. Prvú možnosť neodporúčam, chlad rapídne znižuje životnosť baterky v kľúči. Druhou radou by mohlo byť dovybavenie vozidla mechanickým zabezpečením, ktorý takýmto zlodejom jednoznačne skomplikuje celý priebeh akcie a možno o vozidlo stratia záujem. Vždy je najlepším riešením viacero kombinovaných zabezpečovacích systémov. Vyjadrite sa v diskusii, či systém Keyless máte vo vozidle a či využívate nejaké dodatočné zabezpečenie alebo nechávate kľúč napríklad v plechovej krabičke.

Zdroj: hradec.idnes.cz