Volvo chce z vlajkovej lode S90 spraviť ozaj luxusnú limuzínu. Bude to mať však dosť ťažké. Priama konkurencia v podobe nového Audi A6, BMW 5, Mercedes-Benz triedy E prípadne Jaguar XF predĺženú verziu v Európe neponúkajú. Volvo S90 totiž nie je konkurentom pre luxusné limuzíny, ale autá vyššej strednej triedy. Ak si zákazník potrpí na luxus, siahne už po luxusných limuzínach. Švédska novinka tak v zásade vytvorí ponuku o ktorú je len veľmi otázny záujem.

Volvo S90L dostane aj krištáľové poháre značky Orrefors.

Volvo však svojmu nápadu verí, predĺženú verziu označuje ako líniu výbavy Excellence. Je dostupná len pre najvýkonnejší variant T8 plug-in hybrid a má špeciálny 4-miestny interiér. Medzi zadnými sedadlami je napríklad chladiaci box alebo držiak na 2 sklenené poháre. Priložené video síce obsahuje len 3-miestny interiér, bol to šak len koncept, z ktorého novinka vychádza.

Luxusný interiér ponúkne aj chladiaci box.

Línia výbavy vychádza z Inscription, teda najvyššej dostupnej. Sériovo má 20-palcové disky, samostatné sedadlá vzadu, vzduchové pruženie na zadnej náprave, chladiacu schránku alebo krištáľové poháre od Orrefors. Ak sa pozrieme do cenníka, uvidíme, že všetky príplatkové prvky sú pre Excellence nedostupné, alebo sú v základnej cene. Výnimkou je len predĺžená záruka, iný typ nabíjacieho kábla, iný druh špeciálnej metalízy, alebo prekvapivo digitálne rádio. Nič viac.

Voči bežnej T8-mičke má horšie zrýchlenie a maximálnu rýchlosť (5,3 sekundy a 230 km/h). Pohotovostná hmotnosť je vyššia len o 58 kg. Rázvor natiahli na 3 061 mm (sériovo 2 941 mm) a celkovú dĺžku na 5 083 mm (sériovo 4 963 mm). A koľko novinka vychádza? V Nemecku štartuje na 108 460 eur.

Zdroj foto: Volvo

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov