Pokus ukázať odolnosť nerozbitného skla nevyšiel úplne podľa Muskovych predstáv. Po náraze kovovej gule okná v sekunde praskli. Na videu vidieť aj zaskočený pohľad Elona, ktorý podobný vývoj rozhodne nečakal, keď sebavedomo chválil svoj pick-up. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Z 0 - 100 za neskutočných 2,9 s

Aby to nebolo len o posmeškoch, poďme si o Cybertrucku zhrnúť pár vecí. Tesla Cybertruck bude dostupná v troch rôznych variantoch. Ako to už u Tesly býva, verzie sa budú líšiť ako výkonom, tak aj dojazdom. Najnižšia verzia bude disponovať dojazdom okolo 400 kilometrov a zrýchlenie z 0 – 100 km/h dá za 6,5 sekundy. Cena za tento variant by mala byť 39 900 dolárov, čo nie je vysoká cena, no pri pohľade na dizajn auta máte pocit, že aj „zadarmo“ by bola vysoká cena. Vrcholová verzia ponúkne dvojnásobný dojazd (800 km), tri elektromotory a na stovku vyletí za 2,9 sekundy, čo je číslo, za ktoré by sa nemuseli hanbiť superšporty. Rovnako ako dojazd, aj cena je v tomto prípade vyššia (69 900 dolárov).

V interiéri sa nachádza veľký a extrémne nepraktický 17-palcový displej, cez ktorý sa ovláda celý infotainment. Veľmi pevná by mala byť aj karoséria, ktorá je vyrobená z veľmi tvrdej ocele valcovanej za studena. Ako sme sa presvedčili na videu, znesie aj ranu kladivom a mala by odolať aj strele z ručnej zbrane.

Do výroby vojde koncom roka 2021, pričom najsilnejšia verzia sa začne vyrábať až v druhej polovici roka 2022. Napriek tomu sú už predbežné objednávky spustené. Záloha však činí len 100 dolárov.

To je teda nová Tesla Cybertruck, ktorá je v prípade apokalypsy asi ideálnym autom. Aj keď možno aj nie. Škoda, že si neviete načapovať elektrinu do bandasky a nerozbitné sklo praská. Ale veď aj zlá reklama je reklama. 

Video: CNET