Tesla Model S Plaid+, tak znelo meno pripravovaného nového vrcholného modelu značky. Okolo novinky sa samozrejme vytvoril obrovský „hype“, ktorý len umocnili Muskove vyjadrenia, že pôjde o auto s najlepším zrýchlením na svete (0-100 km/h pod 2 s). Plaid+ mal už aj svoju virtuálnu premiéru, pričom novinku si dokonca mohli zákazníci už aj oficiálne objednať. Ako to však už u Tesly býva zvykom, termíny dodávok sa začali posúvať. Pôvodne sa totiž počítalo s jeseňou 2021, neskôr boli dodávky posunuté na koniec tohto roka, no ani to dlho neplatilo a dodania prvých kusov posunuli až na polku roka 2022. Čo však čakal málokto bolo, že Model S Plaid+ nakoniec totálne zrušia. 

O konci Plaidu+ informoval samotný Musk 

Elon Musk a jeho „láska“ k Twiteru je už pomaly novodobou „lovestory“, a tak sa rozhodol veľkú novinku oznámiť práve tam. Tesla Model S Plaid+ je zrušená a už ju dokonca nenájdete ani na webovej stránke automobilky. Čo však stálo za týmto rozhodnutím? Nuž, pravdu sa asi nedozvieme, no Musk tvrdí, že Plaid+ nie je potrebný, pretože Model S Plaid je až príliš dobrý. Pre rekapituláciu, Plaid bude disponovať tromi elektromotormi s celkovým výkonom 751 kW (1 020 koní) a zrýchliť na 100 km/h by mal len za 2,1 sekundy. Plaid+ sa mal pýšiť ešte o čosi ohromujúcejšími hodnotami, no to už je minulosťou. 

Tweet Elona Muska

Zrušenie verzie Plaid+ je veľmi prekvapivé a očividne za tým nie je len tvrdenie, že klasický Plaid je príliš dobrý. Nedávno Tesla dokonca testovala Model S Plaid na okruhu Laguna Seca. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, no testovaná verzia disponovala aktívnym zadným krídlom a preto sa viacerí domnievali, že by mohlo ísť práve o variant Plaid+. Čo podľa vás stojí za odpískaním Plaidu+? Dajte nám vedieť do komentárov.