Sedem miest na sedenie, Falcon Wings, pohon všetkých kolies, 8 ročná záruka, to je Model X v skratke.

Dizajn Modelu X nie je žiadnym prekvapením. V podstate sa nezmenil od prvého odhalenia pred tromi rokmi. Karosériu elektrického SUV (alebo skôr CUV?) tvarovali za účelom čo najnižšieho aerodynamického odporu vzduchu. Zvažujúca sa zadná časť pripomína tvarom skôr európske modely BMW X6 alebo Mercedes GLE Coupe, než klasické SUV. Napriek tomu ponúkne v interiéri sedem miest na sedenie. Na rozdiel od Modelu S, aj cestujúci v treťom rade sedia nohami vpred.

Model X má netradičné zadné dvere, ktoré používajú vyklápací mechanizmus. Tesla ich nazýva Falcon Wings. Dvere majú zabudované snímače, ktoré zabránia nárazu o nízky strop. Elektrické SUV prináša aj zadný spojler, ktorý sa vysunie od určitej rýchlosti.

Tesla model X door opening animation

Azda najzaujímavejším riešením Modelu X je otváranie zadného páru dverí - Falcon Doors. Otvárajú sa ako krídla, no umné riešenie nevyžaduje pôdorysne viac miesta ako konvenčné dvere, práve naopak, ešte o poznanie menej.

Cena Modelu X nie je rozhodné nízka. Na „lacnú“ Teslu si musíme počkať do príchodu Modelu 3. Pokiaľ si chcete dnes objednať Teslu X, musíte zaplatiť zálohu 5000 $. Hotové auto vám Tesla dodá začiatkom budúceho roka. Elektrické SUV si však môžete objednať aj v špeciálnej edícii „Signature series“.


Za sériu Signature požaduje výrobca zálohu 40 000 $. Cena limitovanej edície začína na sume 132 000 € (bez dane). Model X Signature series ponúkne batérie s kapacitou 90 kW a dojazd 380 km. O pohon všetkých kolies sa stará dvojica elektromotorov. Predný má výkon 262 koní a zadný 510 koní. Veľké SUV akceleruje na stovku za cca 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 250 km/h, takže po novom si na svoje prídu aj nemeckí vodiči na diaľniciach.

Tesla Model X

7 miest na sedenie - všetky pre dospelých

Ďalšia výbava série Signature obsahuje asistenta jazdy v pruhoch, automatické parkovanie, 22“ disky, ventilované kožené sedačky, tretí rad sedadiel a výborné audio. Za príplatok môžete mať v Tesle aj balík“ Subzero Weather Package“. Ten je určený pre autá, ktoré sa často pohybujú v mrazivých podmienkach. Napríklad v Nórsku. Ďalší balík umožňuje ťahanie prívesov. Najzaujímavejším je však paket „Ludicrous Speed Upgrade“. Ten umožní využitie potenciálu elektromotorov na 100% a auto s ním akceleruje na stovku za cca 3,2 sekundy. Na veľké SUV celkom slušné, nie? Tesla si za lepšiu akceleráciu pýta až 10 000 €.


Tesla ponúka na Model X záruku 8 rokov! Áno, čítate dobre, vrátane batérii.

Zdroj: carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov