Automobil na úvodnom obrázku meno zatiaľ nemá, stojí však za ním partia ľudí, ktorí z väčšej časti patria práve k vyššie spomínanej Generácii Z. A ak náhodou stále netušíte, ktorá bije, vedzte, že máte pred sebou ďalší koncept žiakov Stredného odborného učilišťa patriaceho pod automobilku Škoda.

Stále nové a nové skupinky študentov dokazujú, že individuálna mobilita má svoje čaro, či už ako nutnosť alebo zábava, pričom ich najnovší nápad a projekt patrí do druhej skupiny... teda k cestám vo voľnom čase.

Základy novinky sú samozrejme postavené na elektrickej Škode Enyaq iV, pričom úpravy evidentne smerujú k tomu, aby sa mladoboleslavský batériový crossover zmenil na kompaktný obytný automobil.

Nad jeho strechou pribudne nový prídavný úložný priestor, zadná časť kabíny bude prepracovaná tak, aby za prednými sedadlami vznikol priestor na prespanie a nepochybujeme ani o tom, že sa v zásuvkám a dodatočne namontovaných boxoch nájde miesto pre varič, miniatúrny dres s tečúcou vodou, chladničku a možno tiež vonkajšiu sprchu.

Škoda dodáva, že na automobile pracuje 29 študentov pod dozorom zamestnancov značky, medzi ktorými je napríklad šéfdizajnér Oliver Stefani. A ako má podľa mladších účastníkov vývoja vyzerať moderné auto na kempovanie?

Niektorí v ňom vidia mobilnú kanceláriu pre digitálnych nomádov, ktorí by inak pracovali z domu, ale vďaka podobným vozidlám nie sú viazaní na jedno miesto. Karimatka a spacák by im však už nestačili. Objavovanie prírody je v poriadku, ale nutnosťou je pripojenie k internetu, monitor a v ideálnom prípade aj nejaká herná konzola. Asi trochu tušíme, ako bude vyzerať výsledok...

zdroj: Škoda