Český vynález môže zmeniť automobilový svet keyless

To znie skvelo, čo poviete? Je to český vynález, ktorý môže zásadne zasiahnuť automobilový priemysel na celom svete. Ako možno z obrázkov rozoznávate, ide o nový "obal" baterky kľúča, ktorý má viaceré funkcie. Prvoradou je, že po istom krátkom čase odstaví baterku od napájania celého kľúča, a teda aj neustáleho vysielania. Tým však zásadne a spoľahlivo ochráni vaše auto. Príjemný vedľajší účinok tohto inteligentného zabezpečenia SAFE KESSY je podstatne väčšia výdrž baterky, keďže snáď aj 95 % času nebude nič napájať.

Dnešné autá, predovšetkým tie hodnotnejšie a drahšie, využívajú už desaťročie systém bezkľúčového prístupu, ktorý sa zlodeji naučili jednoducho zneužívať. Stačí im zosilňovač signálu kľúča, o ktorom ste si mysleli, že ho máte v bezpečí, napríklad doma, v kancelárii, alebo pri stretnutí v kaviarni. Bez problémov vám tak ukradnú auto, ktoré stojí za rohom, za domom, alebo na parkovisku na ulici oproti. Po zosilnení signálu kľúča sa totiž auto správa rovnako, akoby ste k nemu prišli s kľúčom vy. Kým s touto veľkou bezpečnostnou priepasťou niečo neurobia automobilky (a tie sa do hľadania riešenia veľmi nehrnú), pomôžte si sami. To, čo potrebujete, je drobné, no veľmi účinné inteligentné zabezpečenie SAFE KESSY Chip.

Ako SAFE KESSY Chip funguje?

Všetky autá so systémom keyless, teda bezkľúčovým vstupom, pracujú na rovnakom princípe. Keďže kľúč nikdy nevie, kedy ho bude treba použiť, signálom do okolia niekoľko metrov (2 - 5 m) žiari stále. Ako to rieši toto nové zariadenie? Vďaka vstavanému snímaču pohybu odpojí po chvíli kľúča v pokoji napájanie od jeho baterky. Systém je nastavený na 3 minúty. Po tom ho odpojí drobný plošáčik, ktorý sa zmestí k akumulátoru v rámci obalu kľúča. V momente, keď kľúčom znova pohnete, či po pár minútach, alebo po niekoľkých týždňoch, kľúč ožije a má všetky svoje pôvodné funkcie. Je to tak jednoduché, však? A zároveň tak účinné!

V praxi to znamená, že na aktiváciu kľúča stačí chôdza. Kým vám kľúč visí v dome pri dverách, po chvíli spí a zlodeji so zosilňovačom signálu majú smolu. Najväčšou výhodou je, že táto drobná šikovná vec majiteľa nijako neobmedzuje. Naopak, zásadne predĺži životnosť batérie v kľúči.

Je inštalácia zložitá a odborná? Absolútne nie, zvládne ju každý

Produkt SAFE KESSY Chip dokáže do obalu kľúča svojho auta vložiť úplne každý. Treba podotknúť, že navyše absolútne nejde o zásah do automobilu, čo výrobcovia v rámci garancie nemajú absolútne radi a často sú ochotní aj pri celkom banálnych veciach spochybňovať platnosť záruky. O tomto systéme predajca nemusí ani len tušiť. Systém je plne samostatný, nepotrebuje žiadnu údržbu a žiadne poplatky či ďalšie náklady s ním spojené. Riešenie SAFE KESSY Chip je už patentovo chránené a ide o takzvané neinvazívne riešenie.

(Čip je certifikován jako elektronické zařízení a označen značkou shody CE.splňuje podmínky technické způsobilosti typu konstrukční části vozidla nebo výbavy vozidla. Mechanická a klimatická odolnost je vyšší než odolnost samotného klíče, jeho elektroniky. SAFE KESSY Chip byl akceptován pojišťovnou UNIQA, Allianz jako plnohodnotný systém zabezpečovačení vozidel. V současné chvíli již bylo prodáno a nainstalováno je na 2000 kusů v různých modelech aut spokojeným zákazníkům.)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
Firma SAFE Systems bude mať stánok na 29. AUTOSALONe Bratislava v Inchebe. V dňoch 30. 04. až 05. 05. ich nájdete na prízemí v stánku 201 v hale A 1.

Prečo je útlm kľúča nastavený na 3 minúty?

Hlavnou snahou tvorcov SAFE KESSY Chip bolo neznížiť pohodlie, komfort a funkčnosť auta. Systém má certifikát a prešiel testovaním vo vojenskej skúšobni vo Vyškove. „Kdyby byl ten čas kratší, tak by to mohlo v některých případech omezovat majitele vozu, například když nastoupí do auta, klíč odloží do středového panelu a před jízdou si ještě chce vyřídit krátký hovor nebo SMS zprávu na telefonu. Klíček by se po chvilce odpojil a majitel by nemohl nastartovat bez toho, aniž by s klíčkem znovu nepohnul. Naopak delší čas by dával větší prostor případným zlodějům, kteří by se za vás pověsili a chtěli vám vůz odcizit krátce po vašem příjezdu domů,” vysvetľuje vynálezca systému.

Ako bežne robia cezhraničnú krádež?

„Nejčastěji mizí auta přes noc před domem majitele. Dříve se kradla hodně i v nákupních centrech či u restaurací, kdy se na vás nalepil jeden ze zlodějů se zesilovačem ukrytým v tašce a druhý vám odjel s vozem často ještě dřív, než jste opustili parkoviště Na našem území tímto způsobem operují hlavně gangy z Polska. Přijedou, odcizí automobil a jedou co nejkratší trasou zpět za hranice, kde auto zmizí rozebráním na díly. Během jízdy nesmějí vypnout motor, protože by ho už znovu nenastartovali. Z důvodu bezpečnosti ale není možné, aby autu po ztrátě signálu od klíčku zhasl motor, zloději tak mohou ujet až stovky kilometrů daleko, případně i v některých případech tankují na menších čerpacích stanicích se zapnutým motorem. Většinou se při těchto cestách vyhýbají frekventovaným dopravním uzlům, na kterých jsou dopravní kamery.”

Koľko SAFE KESSY Chip stojí a kde sa dá získať?

Systém uspania kľúča ponúka dlhé roky známa značka aj z oblasti mechanického zabezpečenia áut voči krádeži SAFE Systems. Toto konkrétne zariadenie stojí 169 €. Dá sa predpokladať, že v oblasti zabezpečenia áut so stále viac rozšíreným systémom keyless spôsobí revolúciu. Je veľmi pravdepodobné, že o pár rokov budú tento systém montovať automobilky do svojich kľúčov sami. No kým sa tak stane, je to na vás a vašom rozhodnutí byť o krok pred zlodejmi. Ak oň máte záujem, objednajte si ten svoj na: www.safesystems.sk