Zo sortimentu AutoKelly som vyskúšal niekoľko praktických produktov, ktoré sa hodia (nielen) počas chladného obdobia roka. Problémy som rozdelil do niekoľkých oblasti, v ktorých dané produkty ponúknu riešenie, a ani vám nevytiahnu z vrecka veľa peňazí. Naopak, sú cenovo veľmi dostupné.

Námraza na prednom skle dokáže ráno potrápiť. Najmä, ak nemáte tie správne pomôcky. Premrznuté ruky tiež nie sú príjemné...

Námraza a sneh

Všetci to poznáme. Aj keď máte sneh a chlad radi, ranné čistenie auta, navyše keď sa ponáhľate, nepatrí medzi obľubené činnosti motoristu. Skrehnuté prsty, na oknách ľad a sneh. Škrabka chýba a tak lovíte z peňaženky klubovú kartu z fitnescentra alebo kreditnú kartu (pri prvých námrazách sa občas stáva :)) Dá sa to aj inak, ak sa na to dopredu pripravíte. V ponuke Auto Kelly ma v tomto zaujali dva produkty, a to škrabka s rukavicou a kombinovaná robustná škrabka s metličkou. Oba vám prinesú zvýšenú mieru komfortu. Rukavica vás ochráni pred chladnými a premrznutými rukami a kombinované „náradie“ zabezpečí v jednom oškrabanie skiel aj odmetenie snehu z karosérie pár ťahmi. Veľmi praktické riešenia! Metlička vám v prípade núdze nepomôže len okolo auta, ale aj domu.

Škrabka s rukavicou vám zachráni premrznuté ruky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Teplo domova

Ak sa už do auta dostanete, v mimoriadnom chlade chcete čím skôr teplo. Tu majú výhodu majitelia benzínových motorov. Ak máte diesel, ťaháte v prípade tepla za kratší koniec. Jedným z riešení chladu v interiéri je vyhrievanie sedadiel. Ak máte staršie alebo menej vybavené auto, pomôžu vyhrievané podložky napájané zo zásuvky na 12V (zo „zapaľovača“). Vyskúšal som dva modely. Jedným bola veľmi lacná podložka s jednostupňovým vyhrievaním za 12 eur. Druhá len o 3 eurá drahšia, ktorá má dokonca dvojstupňové vyhrievanie! Prekvapila ma funkčnosť oboch produktov. Na súkromnom aute mám celokožené sedadlá s jednostupňovým vyhrievaním. Bol som zvedavý, či lacné vyhrievané podložky dokážu nahradiť systém, za ktorý ste museli (a musíte aj dnes) priplácať stovky eur. 

Za pár eur veľmi veľa muziky. Vyhrievaná podložka s jednostupňovým vyhrievaním.

lacnejší poťah dokázal vyhriať kríže subjektívne rovnako rýchlo ako integrované vyhrievanie staršieho auta. Bol som spokojný. Druhý poťah s viacstupňovým vyhrievaním ma zaskočil. Pri nastavení na silnejšiu teplotu doslova behom pár desiatok metrov „kúril“ a takto rýchle vyhrievanie som nezažil ani na mnohých nových autách, ktoré nám v redakcii prešli prstami, aj keď niektoré sú tiež veľmi rýchle. Oba produkty odporúčam, zvlášť len o pár eur drahší poťah. A ešte jedna vec, s ktorou sa chcem podeliť. Ak máte ráno sadnúť na ľadové kožené sedadlá, látkový poťah vám môže zážitok spríjemniť aj vtedy, ak máte integrované vyhrievanie... To je však už každého voľba.

Poťah s dvojstupňovým vyhrievaním. Prekvapil neuveriteľnou rýchlosťou vyhrievania.

Naštartujem alebo nie?

Chlad a zima preveria kondíciu akumulátora. Ak už kasňu „oškrabete“ a nakoniec nenaštartujete, budete nadávať dvakrát. Auto Kelly má v ponuke jednoduchú pomôcku, s ktorou si preventívne viete skontrolovať stav batérie, jej nabitie a dokonca aj to, či máte v poriadku dobíjanie a alternátor. Pripojíte svorky skúšačky v batérii a počas niekoľkých minút viete, na čom ste. Tester vám vydrží roky a jednoducho sa používa.

A čo chladiaca zmes? 

Pravidelná výmena by sa nemala týkať len oleja a brzdovej kvapaliny, ale nezabúdajte ani na zmes v chladiacom systéme. Ak neviete, čo tam predchádzajúci majiteľ nalial, alebo si nie ste istí, do akej mínusovej teploty vám zmes pri výmene „namiešali“, toto je pre vás. Do hustomera natiahnete kvapalinu z nádržky a po odčítaní hodnoty na mierke hneď viete, na čom ste. Veľmi praktické a za cenu 1,5 litra benzínu. Nezabúdajte, že chladiacu zmes je nutné meniť na pravidelnej báze, nie len kontrolvať. Najlepšie je, ak ju meníte každé dva roky, 

Výhľad na svet

Aj vlhkosť v aute vie znepríjemniť jazdu autom. Zahmlené okná, alebo v mimoriadne chladných dňoch až námraza na vnútornej strane skiel. Ako proti nej bojovať? Vlhkosť v aute vám zachytí Foggystop. Jednoducho ho niekde zavesíte a odoberá nadmernú vlhkost v interiéri. Mal som občas problém, že mi ráno námraza „zaútočila“ na čelné sklo aj zvnútra. Najmä, keď si nanosíte na topánkach sneh aj do interiéru, vlhkosť má šancu. Foggystop bude fungovať, odvtedy som problém nemal a párkrát snežilo a mrzlo. Vytiahne vlhkosť aj z koberčekov, zabraňuje tvorbe pachov a plesní. Čo je na ňom najlepšie, môžete ho použivať roky! Ak nasaje vlhkosť, jednoducho ho podľa návodu v mikrovlnke (!) vysušíte a fachčí ďalej. 

Pri vnútornej vlhkosti sa nepríjemna námraza vytvorí aj z vnútra skiel.

Funkciou podobný, ale s iným princípom je odvlhčovač od Loctite. V balení sú dva sáčky, jeden vydrží podľa stupňa vlhkosti až 3 mesiace. Použili sme ho na odvlhčenie kufra po „nehode“, kedy sneh zo strechy auta zaparkoval v batožinovom priestore. Vytiahne nadmernú vlhkosť a nemusíte ho použiť len v aute. Ja som hodil jeden sáčok do skrine so sezónnym oblečením, aby som preventívne zamedzil tvorbe vlhkosti a nedajbože plesní... Zíde sa aj v domácnosti.

Loctite odvlhčovač vytiahne vlhkosť aj z látkového obloźenia interiéru.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Veľmi dobrý produktom je penový čistič skiel a ochrana proti zahmlievaniu v jednom. Stojí málo a objemovo je ho fakt veľa. Po vyčistení skiel nezanecháva šmuhy, čo však zanechá je skvelá ochrana proti zahmlievaniu. Posúďte sami z priloženej foto. Samozrejme, ako prvé prišlo na rad čelné sklo, to mám celé v „ochrane“. Produkt využijete aj v domácnosti. Keďže je balenie objemné, čo tak ošetriť napr. zrkadlo v kúpeľni?

A bonus navyše...

Auto Kelly má v ponuke zaujímavý produkt. Darčeková sada Nano Starline vám univerzálne poslúži počas celej zimy. Set obsahuje tri obrúsky na dlhotrvajúcu ochrana čelného skla. Ja ju mám na skle dva týždne a subjektívne sa okná ľahšie čistia od námrazy a pri daždi vidieť hydrofóbny efekt. Má vydržať až tri mesiace. Treba však podotknúť, že čím viac budeme použivať zimnú zmes v ostrekovačoch a stierače, tým kratšie, logicky, ochranu na skle zachováte.

Obsahuje tiež sprej na čistenie okien a proti zahmlievaniu. Funguje, oproti neošetrenému sklu je výsledok o 80% menej zahmlievania. 

Balíček tiež obsahuje Nano Pure ochranu na ošetrenie vnútorných ale aj vonkajších častí karosérie. Ja som ju použil na interiérové plasty. Prach sa nich výrazne nezachytáva a výhodou je to, že na následne „ošetrenie“ vám stačí mikrovláknová utierka. Jednoducho za minútu zotriete prach a na plastoch vrstva ochrany ostane aj naďalej. Interiér staršieho auta vyzerá po nanesení ochrany veľmi pekne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V balení tiež nájdete jednoduchú, ale kvalitnú škrabku a bavlnené obrúsky. Veľmi dobrý produkt, ktorý zároveň poteší aj ako darček... 

Zabudli sme na niečo? Podeľte sa v komentároch, ktoré produkty z Auto Kelly používate v zime vy a čo vám pomáha. Pomôžte s praktickými radami aj ostatným a traja z vás vyhrajú výborný Foggystop. Pošlite link na produkt do komentára pod týmto článkom do 25. februára.

GRATULUJEME:

 1. Jakub Kučerík, Krásno nad Kysucou
 2. Pavel Špacír, Leopoldov
 3. Jozef Hucko, Šaľa

Do súťaže sa zapojilo 69 . Vyžrebovaných sme kontaktovali e-mailom.Návrat hore

Z krajín mimo Európy sa nemôžete zúčastniť diskusie ako neprihlásený používateľ.

20 komentárov

18.02.18 16:18

Čo sa týka toho zahmlievania okien, je dosť dôležité mať ich riadne očistené. Mastné sklo sa oveľa viac zahmlieva. Taktiež treba včas vymeniť kabínový filter. V zime rozhodne nemať zapnutú klimatizáciu (raz za čas ju zapnúť treba kvôli jej mazaniu). Ak je auto plne obsadené, pomáha púšťať ventilátor silnejšie. Napriek tomu sa zahmleným zadným okná nevihneme. Vtedy verím pomôže spomínaný výrobok. Každopádne čisté okná a filter by nahrádzať rozhodne nemal.

 • 3
 • 6
Odpovedať

Medved 18.02.18 17:16

@Prave naopak, v zime proti zahmlievaniu pomoze najviac klimatizacia, kedze fuka "suchy" vzduch.

 • 17
 • 0
Odpovedať

18.02.18 17:27

@MedvedToto som si tiež myslel, no odkedy ju mám vypnutú, zahmielvajú sa okná oveľa menej. Nejazdim cca 6000 km mesačne.

 • 1
 • 7
Odpovedať

Medved 18.02.18 18:09

@Potom mas asi zapnuty vnutorny okruh alebo co... Lebo to nie je o tom ze "tiez som si myslel", ale je to holy fakt, ze klima zabranuje roseniu sa, kedze fuka suchy vzduch a okna sa nemozu a nemaju kvoli comu rosit. Nemozes mat suche okna a po zapnuti klimy sa ti orosia, to je proti fyzike.

 • 14
 • 0
Odpovedať

18.02.18 23:31

@MedvedNeviem presne, ako funguje klíma, ale prax je prax. Vnútorný okruh zapnutý určite nemám, nie som taký blbý. Tá vlhkosť sa skrátka niekde kondenzuje pri dlhšej jazde, ak býva auto obsadené. Hovorím o zime, v lete počas dažďa je to zas iné.
Ono to čudné v okamihu, ako sa tá klima vypne. Vtedy sa všetko zahmlie a trvá dosť dlho, až sa ten vzduch vyšší. Ak sa nepúšťa vôbec, problém sa väčšinou neobjaví. Neviem presne prečo, ale skrátka toto je prax. Mám takmer pernamentne naddtavených 22 stupňov, fukáŕ nastavený na sklo a nohy, výkon 3 čiarky zo 7, bez klimi a bez zahmlievania

 • 2
 • 4
Odpovedať

skok 18.02.18 19:05

@otvorit okno...

 • 7
 • 0
Odpovedať

edm 18.02.18 16:24

metlickou sneh necistim nikdy. krasne to skriabe lak... kozenne rukavice a rucne to odhrniem, medzi tym nastartovane a okna (zadne, celne) su krasne rozmrazene.. radsej zmrznute ruky ako si dorovóne nicit lak

 • 7
 • 4
Odpovedať

neviem meno 20.02.18 09:28

@edmMetlička škriabe lak...tak to je iná hláška, čo sa tu ja nedozviem. To čo je za lak potom? Alebo to máš drôtenú kefu? Kamienky a prach ho isto viac poškodzujú ako "metlička" :D

 • 3
 • 3
Odpovedať

juraj11 18.02.18 16:36

Super na námrazu z vonkajšej strany okien je rozmrazovač. Nastriekam, stieračmi zotriem a idem. Len občas sa mi po použití takéhoto prípravku oveľa viac zahmlieva čelné okno z vnútornej strany.
Napríklad niečo takéto:
https://www.autokelly.sk/Product/NA-WDI-500/10237492/39849642;40064029;40109056;40107539

 • 2
 • 2
Odpovedať

Gabo 18.02.18 17:44

G
84.00

Kúpte si deku a dajte si ju na okno.Nebude tam sneh,ľad proste zhodite a idete.Ak sa o ňu bojite kúpte tú tenkú a zastrcte ju za stierače a tesnenie okna

 • 5
 • 0
Odpovedať

skok 18.02.18 19:04

vzdy fascinovane pozram, ako vodic 50 000 euroveho auta vytiahne plastovu skrabku za 50 centov..

 • 3
 • 14
Odpovedať

Laco brzda 18.02.18 19:42

@skokTak začni predavat skrabky po 50 eur,aby ten nepomer bol menší...

 • 26
 • 0
Odpovedať

cqs_ 19.02.18 09:51

titulok ma zaujal, tak som klikol, ze co za nove vymozenosti sa pouzivaju na odmrznutie skla a pod a tu reklama na skrabky a rukavice. Welcome to 2018..

 • 1
 • 1
Odpovedať

neviem meno 19.02.18 10:34

Aky máte názor, skúsenosti s kovovou škrabkou? Má takú mosadznú hranu. Vraj by nemala poškriabať okno, je určená ale iba na sklo (žiadne škrabanie svetiel napr.) Čistí sa sňou fakt parádne

 • 2
 • 0
Odpovedať

saurus 19.02.18 10:47

S
83.00

Pri zaroseni (zahmlievani) okien pouzivam vzdy klimatizaciu a po jej zapnuti su okna do par sekund priehladne. Zaklad je mat okna vzdy ciste bez prachu a mastnoty a na podlahe gumenne rohoze z ktorych sa da voda po odteceni z topanok lahko odstranit.
Od Akelly pouzivam aktualne aditivum Vif do benzinu a zimnu sadu Starline ktoru som dostal darom (skrabka, utierka, rozmrazovac a dalsie)

Jazdím na: Peugeot 207sw 1,4 vti, Opel Astra 1.6 lpg
 • 1
 • 0
Odpovedať

Miroslav Krchnar m.krchnar@chello.sk 19.02.18 12:17

Macacia podstielka na vlhkost do auta.

 • 2
 • 0
Odpovedať

Laco brzda 19.02.18 21:41

Hlavne nech nepríde niekto s nápadom polievať zmrznuté sklo horúcou vodou !

..-)))))

 • 2
 • 0
Odpovedať

Forester 21.02.18 13:26

F
80.00

Ja vozim podobny pohcovac vlhkosti v kufri auta.

https://www.autokelly.sk/Product/DO-FOGGYSTOP/11766957

2x rocne dezinfekcia a cistenie interieru s vymenou kabinoveho filtra.

Jazdím na: Subaru Impreza
 • 1
 • 0
Odpovedať

ps1266 21.02.18 18:33

P
79.00

aj v zime je dobre použivať klímu , vysušuje a zabraňuje koseniu ,
zároveň treba mať vyčistené sklá

Jazdím na: Fiat Tipo 1,4 T-Jet HB, Fiat Linea, auto-kamera , Fiat
 • 1
 • 0
Odpovedať

Kunyfer 23.02.18 10:42

K 84.00

Najjednoduchšie riešenie proti zamrzaniu okna zvnútra je po jazde nechať vyvetrať na 10-15minut auto , okna-dvere pootvarať do korán a hotovo :)

Jazdím na: Honda Civic 1.5 Turbo, Toyota GT86, Nissan Z34
 • 0
 • 0
Odpovedať