Iba nedávno sme vás informovali o tom, že novovzniknutá značka Genesis rozšíri svoju ponuku o modely N. Dnes sa už rysuje aj to, ktorý typ bude prvý s označením N. Albert Biermann, šéf divízie N a bývalý technický šéf BMW M, síce prezradil, že prvým produktom jeho oddelenia bude Hyundai i30, hothatch zameraný najmä na Európu. No naznačil, že po ňom bude nasledovať kupé Genesis G70.

Konkurent pre BMW M4 z dielne divízie N dostane pod kapotu zrejme prepĺňaný 3,3 litrový 6-valec s dvoma turbami. Môžeme očakávať, že minimálne dorovná výkon, ktorý ponúka M4. Genesis G70 N Coupe má tiež ponúknuť výbornú ovládateľnosť.

Prvý Genesis N zrejme dostane pod kapotu 3,3 litrový V6 s dvoma turbami

Typ G70 bude konkurenciou pre BMW 3, Mercedes C, Audi A4, alebo Lexus IS. Jeho kupé verzia sa teda postaví napríklad proti BMW 4 a verzia N pôjde logicky po krku BMW M4. Hoci Genesis ešte G70 neprezentoval ani vo forme konceptu, už na nej podľa všetkého usilovne pracuje. Biermann sa totiž už pred časom veľmi pochvalne vyjadril o jeho platforme. Znesie vraj vysoký výkon a G70 bude aj vďaka nej veľmi dobre ovládateľné auto aj v bežných verziách. Podvozok tejto zadokolky by podľa jeho slov mal byť skôr športový ako luxusný. Nuž a čo by mohol Genesis G70 N dostať pod kapotu? Automobilka síce disponuje 5,0 litrovým V8, no Biermann naznačil, že ten do konkurenta pre M4 montovať nebudú. Pravdepodobnejší je teda variant, že G70 N bude poháňať 3,3 litrový motor twin-turbo V6. Je viac ako isté, že bude vyladený na viac ako 365 k, ktoré dostane v Genesise G80. Divízia N sa zrejme nebude chcieť dať zahanbiť a vyladí ho minimálne na úroveň M4, čiže 317 kW (431 k). Nuž, podľa odhodlania automobilky sa máme na čo tešiť.

Zdroj: caranddriver