Toyota Prius III. generácie

Toyota Prius III. generácie

Toyota je znova taká, ako ju poznáme desaťročia. Maximálne spoľahlivá a minimálne problémová.

S kvótou porúch len 1,9% (v minulom roku 2,2%) vykazuje Toyota Prius najnižší počet porúch zo všetkých evidovaných áut v kategórii vozidiel do 3 rokov. Prius tak opakuje svoje víťazstvo v štúdii TÜV Report z predošlého roku. Dáva dôkaz o spoľahlivosti plnohodnotného hybridného pohonu, ale tiež o celkovej kvalite áut Toyota. V rovnakej kategórii vozidiel sa na druhom mieste umiestila  Toyota Auris s kvótou porúch len 2,6% a obhájila tak svoje vynikajúce umiestnenie z minulého roka. 7. miesto v kategórii patrí modelu Corolla Verso.

Toyota Auris

Toyota Auris


V triede 5 ročných vozidiel sa hneď so 4 modelmi Toyota umiestnila v prvej desiatke: Prius na 2. mieste, RAV4 na 4. mieste, Corolla Verso na 6. mieste a Avensis na 10. mieste Rovnako ďalšie modely značky Toyota (Yaris a Corolla) úspešne reprezentovali japonskú automobilku v ďalších troch kategóriách podľa veku vozidla.


TÜV Report zverejnený 6. decembra 2011 zahŕňa vo prieskume asi 8 000 000 vozidiel z Nemecka. V období medzi júlom 2010 až júnom 2011 prešli vozidlá povinnou technickou kontrolou a certifikáciou pre prevádzku na pozemných komunikáciách. Toyota týmto výsledkom zaznamenala významný úspech v renomovanej štúdii TÜV Report. Potvrdzuje dlhodobú spoľahlivosť a celkovú kvalitu svojich vozidiel a to všetko taktiež aj v oblasti plnohodnotnej hybridnej technológie.