V priebehu ostatných mesiacov (od septembra) na tejto supermašine intenzívne pracovalo vyše stovky vývojárov v centrále vo Weissachu. Podľa tvorcov je ich nové dieťa etalónom športovo-ekologického auta budúcnosti. 918 Spyder totiž kombinuje skvelú dynamiku a jazdné výkony s veľmi nízkou spotrebou len 3 litre na sto km a emisiami len 70g CO2/km. Takáto kombinácia podľa šéfa tohto projektu nedávno ešte nebola možná. Na koncepte superšportu pre nové tisícorčie začali v Porsche pracovať už po ukončení prác na Carrera GT. Pozvoľné práce nabrali otáčky až posledný polrok, výsledkom snaženia je návrh úplne nového konceptu supercar budúcnosti.

918ka vznikla bez najmenšej ochoty poľaviť v oblasti jazdnej dynamiky. Porsche považuje severnú slučku za svoju domácu testovaciu trať a jedným z prvých cieľov tohto konceptu bol čas pod 7 min. 30 sec. (Carrera GT 7:32), aby superšport neboli len reči, ale skutočnosť. Základom konštrukcie je obdobný monokok z uhlíkových vlákienk ako mala GT. Kolesá, brzdy, nápravy, šasi - to všetko pochádza z motoršportu. Za zadnými sedadlami je priamovstrekový 3,4 l V8 motor z úspešného pretekárskeho auta RS Spyder. Ten poháňa zadné kolesá cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku PDK.

Keďže sa jedná o hybrid, svoju dávku pohonu dostávajú aj predné kolesá. Každé predné koleso má vlastný elektromotor a celý systém má navyše rekuperáčný systém, ktorý pri prudkej akcelerácii dáva extra energiu zadným kolesám.

Porsche nám všetkým posadnutým jazdou, dynamikou a rýchlosťou ukázalo, že budúcnosť nemusí nevyhutne byť úplne nudná a sterilná...

Tech. údaje:

max. výkon motora - 368 kW (500 k)
max. výkon elektromorov - 160 kW (218 k)
celkový max. výkon - 528 kW (718 k)

max. rýchlosť - 320 km/h
zrýchlenie z 0 na 100 km/ - 3,2 s

Pozrite si oficiálne videá

http://www.topspeed.sk/video-porsche-918-spyder-concept.html