Ešte pár rokov späť by ste až na malé výnimky nečakali, že to budú práve našinci, čo budú mútiť vodu na známych okruhoch v súťažiach svetového kalibru. Najprv skvelý Štofi Rosina v Porsche Supercupe či GT1 a teraz duo Rišo Gonda a Maťo Homola. Musím povedať, že nám robia skutočnú radosť a vďaka nim si začíname zvykať aké to je, vidieť slovenskú vlajku nad pódiom pre víťazov. Kým Rišo dominuje aktuálnemu ročníku European F3 Open v triede Copa (jedna z ciest, ako sa dostať do F1) tak Maťo pomaličky ukazuje, aké to je, porážať aj ostrielanejších jazdcov v ETCC (a toto je zase cesta, ako sa dostať napríklad do WTCC). A bol to práve tento víkend, keď obaja spomínaný jazdci vystúpili na stupienok najvyšší. Za celú redakciu TopSpeed.sk gratulujeme!

Rišo Gonda vyhral na Silverstone!

Rišo Gonda to rozhodne nemal tento víkend na Silverstone ľahké, keďže v prvých pretekoch štartoval z pole position, ale následne mal kontakt s iným pretekárom, potom dostal luxusné hodiny (ale nie také, aké by mal rád na zápästí), následne vynútený prejazd boxami... Richard sa však nevzdal a bojoval do samotného konca, keď to vytiahol na pekné 8. miesto v triede Copa.

 


Obrat prišiel hneď druhý deň, keď sa dokázal revanšovať za sobotu tým najlepším spôsobom - vyhral a v Anglicku mohli rozbalovať vlajku s cedulkou Slovakia. Len tak ďalej!

...a aj Maťo Homola vyhral na Autodromo di Pergusa :)

Maťo Homola však na Sicílií išiel na to inak - v prvých pretekoch štartoval z 8. miesta a skončil na bedni na treťom. V druhých štartoval už zo 6. miesta (kvôli otočeniu prvých ôsmich pretekárov z prvého preteku, podobne ako vo WTCC čím sa zabezpečuje vyššia atraktivita) a do cieľa dokázal priviezť svoje BMW na prvom mieste!

Maťo k tomu dodáva "Treba povedať, že oba preteky boli nesmierne ťažké, či už z pohľadu vysokej teploty alebo náročnosti trate. Týmto chcem povedať, že si výsledok nesmierne vážim a chcem poďakovať mojej rodine, celému tímu, reklamným a mediálnym partnerom za podporu a taktiež nemôžem zabudnúť na fanúšikov, ktorí nás podporovali až na ďalekú Sicíliu."

Maťo si týmto výsledkom upevnil celkové druhé miesto šampionátu ETCC v triede Super 2000 (na čecha Fulína stráca 8 bodov). Taktiež gratulujeme a 6. októbra držíme v Brne palce, nech sa podarí malý Slovenský zázrak!