Snáď každé okruhové školenie hovorí o tom, že po nehode alebo poruche auta musíte okamžite opustiť trať a schovať sa za bariéry. V panike a v snahe pomôcť iným sa však človek môže zabudnúť. Dôkazom je aj nové video z Nürburgringu. V jednej zo zákrut sa ocitol na asfalte olej a na okruhu, kde sa jazdí na hrane to nie je zrovna ideálna kombinácia. Samozrejme pneumatiky zvádzali s naolejovanou vozovkou nerovný súboj.

 

Jeden z vodičov, ktorý situáciu zvládol na trati bezpečne odstavil svoje BMW M3 E30 a prichádzajúcich jazdcov sa vydal varovať. Bohužiaľ jeho postup už nebol veľmi bezpečný. Namiesto toho aby sa schoval za zvodidlá tak kráčal popri trati a na ľudí mával.

Jeden z vodičov, ktorý situáciu zvládol na trati bezpečne odstavil svoje BMW M3 E30 a prichádzajúcich jazdcov sa vydal varovať. Bohužiaľ jeho postup už nebol veľmi bezpečný. Namiesto toho aby sa schoval za zvodidlá tak kráčal popri trati a na ľudí mával. Keď dostalo prichádzajúce BMW šmyk a namierilo si to priamo naňho tak mal len zlomok sekundy na rozhodovania. Našťastie tentokrát už neurobil chybu a okamžite si to namieril k zvodidlám, ktoré rýchlo a na poslednú chvíľu preskočil. Mimochodom vo videu nemáva žltou vlajkou maršal, ale jeden z fotografov, ktorý ju mal náhodou pri sebe. Aj preto nevidíme žlto-červenú vlajku, ktorá bežne označuje zníženú priľnavosť na trati.