Nie je prekvapením, že projekt autonómneho auta od Applu stále visí vo vzduchu. Naposledy, keď sme o aute počuli, informácie hovorili, že IT gigant drasticky zmenšil veľkosť vývojového tímu. Už sa nezaoberajú autom ako celkom, ale sústreďujú sa na technológie autonómneho auta. V budúcnosti teda neuvidíme auto s jablkom na kapote. Bude integrované v inom aute. Zatiaľ však nevieme, s ktorou automobilku bude Apple spolupracovať.

Takto by vyzeral MacBook Air na kolesách

Apple síce projekt autonómneho auta zrušil a zaoberá sa len autonómnymi technológiami, to však nezabránilo dizajnérom, aby navrhli koncepty iCar inšpirované ikonickými produktami IT giganta.

Zrušenie projektu však nebránilo dizajnérom z NeoMan Studios a ClickMechanic pozrieť sa na zúbok autu s jablkom na kapote. Inšpirovali sa piatimi ikonickými produktmi Apple a pripravili päť návrhov iCaru. Pritom prešli celou históriou, začali legendárnym Macintoshom, pozreli sa na iMac G3, Mac G5, nechýba ani MacBook Air, či iPhone.

iCar ako Macintosh z roku 1984

KTORÝ ICAR SA VÁM NAJVIAC PÁČI?

 • iCar Macintosh ( 35% )

   

 • iCar G3 ( 12% )

   

 • iCar Power ( 0% )

   

 • iCar Air ( 3% )

   

 • iCar 7 ( 50% )

   

Odpovedalo 34 ľudí  

Zdroj: carscoops.com

APPLE DEFINITÍVNE ZRUŠIL PROJEKT VLASTNÉHO AUTA

APPLE DEFINITÍVNE ZRUŠIL PROJEKT ...

V roku 2015 sa dostala na verejnosť informácia o tom, že Apple vyvíja vlastný automobil. Bola to veľká vec, pretože ...

19. 10. 2016
TAJNÝ PROJEKT TITAN ODHALENÝ - APPLE TESTUJE AUTONÓMNE AUTO

TAJNÝ PROJEKT TITAN ODHALENÝ - APPLE ...

Britskí kolegovia z redakcie Guardian sa dostali k tajnej korešpondencii medzi spoločnosťou Apple a bývalou vojenskou ...

17. 08. 2015