Jaguar ešte ani nepredstavil chystaný športový crossover F-Pace a už prenikli informácie, že mu pripravuje aj väčšieho brata. Doba totiž tomuto segmentu praje a automobilka je na vzostupe. Revolúciu, či ak chcete nový dych  v tradičnej britskej značke odštartoval úžasný F-type, ktorý neskôr nasledovali sedany XE a XF ako konkurencia pre BMW 3 a 5, či Mercedes C a E. Ďalším a veľmi logickým krokom bude  crossover, alebo ak chcete SUV určené primárne na cesty, ktoré dostane názov F-Pace a príde na trh už budúci rok. Dizajnovo bude vychádzať z konceptu C-X17, ktorý vidíte aj na fotkách a rozhodne sa nebude hrať na drsný off-road. Úlohu auta do terénu totiž ochotne prenechá Land Roveru. Neskôr však automobilka plánuje  predstaviť a ďalšie o triedu väčšie SUV, ktoré dostane názov J-Pace.

J-Pace bude predstavovať alternatívu s vyšším podvozkom k pripravovanému  novému XJ. Veľký crossover vyhral v internom hlasovaní nad modelmi, ako XJ Coupe, či XJ Convertible.

Ako už názov naznačuje F-Pace bude predstavovať alternatívu s vyšším podvozkom k typu XF a J-Pace k pripravovanému väčšiemu XJ. Na trh by mal prísť v roku 2019 a bude stáť na základe sesterského Range Roveru. Na rozdiel od neho však má byť športovejší a dynamickejší. Pod jeho kapotou pravdepodobne uvidíme 6 a 8-valce, no v duchu doby môžeme očakávať aj hybrid. Zaujímavosťou je, že J-Pace vyhral nad ďalšími karosárskymi verziami XJ. Čo je rozhodne škoda pretože v hre boli aj kupé a kabriolet, ale aj kombi.

Zdroj: autoblog