Mazda ukázala nového člena rodiny KODO. Na autosalóne vo Frankfurte odhalili koncept SUV Mazda Koeru. Koeru v japonskom jazyku znamená prekonať alebo presiahnuť. Koncept s dĺžkou 4600 mm, šírkou 1900 mm a výškou 1500 mm by v sériovej podobe mohol nahradiť Mazdu CX-7. Podľa automobilky má Koeru priniesť nové hodnoty do rýchlo rastúceho segmentu SUV.

Mazda odhalila nový koncept SUV Mazda Koeru. Impozantné auto v štýle KODO je s najväčšou pravdepodobnosťou predobrazom novej generácie Mazdy CX-7.

Do očí udrie nízka kabína a široké 21-palcové disky, ktoré majú vytvoriť pocit impozantného auta. Dizajnéri sa snažili využiť štýl KODO, aby ukázali dušu nového konceptu, no zároveň zlepšili aerodynamiku a zvýšili stabilitu pri vysokých rýchlostiach. Mazda sľubuje na vodiča zameraný podvozok, riadenie a tuhú karosériu, ktorá prispeje aj k bezpečnosti posádky.

Mazda Koeru je novým prírastkom v rodine KODO

Automobilka neprezradila, aké motory budú poháňať Mazdy Koeru, povedali len, že využijú technológie Skyactiv. Môžeme očakávať, že ak koncept Mazda Koeru pretavia do novej generácie Mazdy CX-7, nájdeme pod kapotou kompletnú ponuku benzínových a dieselových motorov Skyactiv.

Mazda Koeru by mohla ukazovať podobu budúcej generácie CX-7

Zdroj: tlačová správa, carscoops.com