Jaguar svoje rozhodnutie zdôvodňuje tým, že dopyt po tomto type v posledných rokoch oslabol a v súčasnosti sa mu podarilo ročne predať asi 4000 kusov. Skončenie výroby rovnako popisuje aj komplikovaným vyjadrením, že ide o „širšiu strategickú víziu a cyklus produktového plánovania“.

Jaguar stopne výrobu kupé aj kabrioletu. Odôvodňuje to slabým záujmom o konkrétny druh áut. V najbližšej budúcnosti sa chce sústreďovať na segmenty, kde vládne väčší dopyt.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Automobilka aktuálne usilovne pracuje na tom, aby do výroby čím skôr dostala sedan s označením XE. Na pulty obchodov by sa mal dostať začiatkom budúceho roka. Rovnako badať snahy o masívnejšie využitie novej platformy iQ. V roku 2016 chce Jaguar uviesť produkčnú verziu SUV C-X17. V portfóliu značky však ostane diera. Jaguar verí, že ju vyplní už existujúci F-Type. Pomôcť by mu k tomu mohla aj nová veria Coupe.

Výrobca však na XF nezaneviera. Nie je vylúčené, že v budúcnosti sa dočkáme plnohodnotného nástupcu. Teraz však má automobilka iné priority. Posledné kusy tohto vozidla teda z výrobných liniek zídu niekedy v priebehu nadchádzajúceho leta.  

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj:  Lada Samara končí takmer po 30 rokoch!

                        TEST: JAGUAR F TYPE S

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov