Leon Cupra dostal o 10 koní a 30 Nm viac. Po novom ponúkne aj pohon všetkých kolies, no iba s karosériou kombi.
Seat Leon Cupra 300

Cupra dostala rovnaký výkon ako Golf R

Cupra už minulý rok dostala jemné navýšenie výkonu. Silnejšia verzia tak ponúkla 290 koní namiesto pôvodných 280. Nuž a s modernizáciou prichádza ďalšie zvýšenie výkonu. Cupra tentoraz dosiahla parametre Golfu R. Znamená to, že motor 2,0 TSI teraz ponúkne rovných 300 k, čiže 221 kW a maximum krútiaceho momentu sa vyšplhalo na 380 Nm. Táto hodnota je k dispozícii už od 1 800 do 5 500 ot/min. Znamená to teda, že Cupra po novom dostala o 10 k a 30 Nm viac. Ako sa to prejaví na dynamike zatiaľ Španieli nezverejnili.

Cupra bude mať pohon všetkých kolies

Modernizácia však so sebou priniesla aj ďalšiu výraznú novinku. Cupra totiž dostane aj pohon všetkých kolies, ktorý v Seate volajú 4Drive. Bude k dispozícii iba pre verziu ST, teda kombi a iba s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Sľubuje však lepšiu trakciu a na rozdiel od Škody Octavia RS 4x4 prináša štvorkolku so skutočne silným benzínovým motorom (rovnako ako Golf R Variant). Seat tak ešte pridal potenciál svojmu modelu Cupra ST, ktorý svojho času stanovil rekord pre najrýchlejší kombík na Nürburgringu. Mimochodom, nie je to po prvýkrát, čo má Leon Cupra pohon oboch náprav. Všetkými štyrmi totiž hrabala už aj prvá generácia Leonu Cupra v roku 2000.

Seat Leon ST Cupra 4Drive

Leon ST Cupra bude k dispozícii aj s pohon všetkých kolies

Ako som už spomínal, Leon Cupra prináša aj nové prvky z bežných Leonov. Odteraz preto ponúkne okrem štandardných prvkov, ktoré boli k dispozícii aj doposiaľ ako adaptívny podvozok, progresívne riadenie, alebo elektronický samosvorný diferenciál aj asistenčné systémy ako asistent jazdy v kolóne, asistent udržania v jazdnom pruhu (Lane Assist), adaptívny tempomat, či systém núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov. V ponuke navyše pribudne bezkľúčový prístup, nový multimediálny systém s 8" dotykovým displejom a Connectivity Box, teda priestor, ktorý umožňuje bezdotykové nabíjanie telefónu a jeho pripojenie na anténu auta, čo zabezpečí lepší signál. Nuž a poslednou významnou novinkou v modernizovanej Cupre je elektronická ručná brzda, ktorá nahradí tú klasickú. Prvé dodávky nového Leonu Cupra sú naplánované na február 2017.

Zdroj: Seat