Mercedes obhájil na slovenskom trhu pozíciu najpredávanejších prémiových automobilov aj napriek náročným globálnym trhovým podmienkam. Na Slovensku sa podľa štatistík registrácií nových vozidiel Združenia automobilového priemyslu SR (ZAP SR) novo registrovalo 2 998 vozidiel. V kategórii osobných vozidiel M1 (2 631 kusov), v kategórii úžitkových automobilov N1 (367 kusov). Z hľadiska celkového postavenia to znamená 8. miesto medzi osobnými a 9. miesto medzi úžitkovými vozidlami. Medzi výrobcami prémiových automobilov patrí značke Mercedes-Benz prvé miesto v segmente osobných vozidiel. Na čele hodnotenia prémiového segmentu sa značka nachádza aj medzi elektrickými vozidlami (188 ks) a hybridnými vozidlami dobíjateľnými zo siete (208 ks).

Napriek tomu, že na Slovensku nie je žiadna podpora pre elektrifikované vozidlá, sa na viac ako 70-percentný medziročný nárast registrácií čisto elektrických vozidiel možno pozerať ako na vynikajúci výsledok.Slováci milujú SUVZnačka Mercedes-Benz ponúka na Slovensku veľmi široké portfólio modelov od kompaktných vozidiel až po veľké limuzíny a SUV. Napriek tomu jasne vidno preferencie zákazníkov na našom trhu, ktoré jednoznačne smerujú k SUV a veľkopriestorovým automobilom. Najobľúbenejším modelom na slovenskom trhu sa v roku 2022 so 461 kusmi stal Mercedes-Benz GLE, pričom až 335 zákazníkov sa rozhodlo pre verziu SUV a 126 pre verziu kupé.

Na druhom mieste s 280 kusmi sa umiestnil model GLC, ktorého nová generácia bola na trh uvedená koncom minulého roka a jej výrazný vstup do štatistík sa očakáva v roku 2023. Tretie miesto za 264 registrovaných kusov patrí veľkopriestorovej a mimoriadne všestrannej Triede V, pričom 16 zákazníkov sa rozhodlo pre jej obytnú verziu s označením Marco Polo. Obľubu vozidiel zo segmentu SUV podčiarkuje aj štvrté miesto pre Triedu G so 182 registrovanými vozidlami.

zdroj: Mercedes Slovensko