Podľa štítku sú vyrobené v susednom Rakúsku a skutočne stoja majland. Presne 399 999 dolárov, v prepočte na aktuálny kurz 373 100 eur. Za štyri kusy formovaného uhlíkového kompozitu! Ručia vám ale za to, že sa vám auto nerozpadne ani v rýchlosti 490 kilometrov za hodinu.

Presne to je totiž maximálka Bugatti Chiron Super Sport 300+, ktorému tieto predné partie patria. Predáva ich americký díler náhradných dielcov Pars4USA z Las Vegas a čo si budeme nahovárať, nedáva ich lacno.

Samozrejme nehovoríme o automobile pre obyčajných smrteľníkov. Produkcia tohto modelu je obmedzená na 30 exemplárov, nákupná cena je 4,17 milióna eur, a ak by ste ich aj dali dohromady, dnes sú tieto vozidlá už nedostupné.

Že sú bežné superšporty za drobné, dokazujú tiež cenovky ďalších komponentov. Zadný nárazník na „obyčajný“ Chiron, 50 tisíc dolárov. Zadný difúzor, ďalších 50 tisíc. Predná chrómovaná mriežka opäť štandardného modelu, 15 tisíc dolárov. Bugatti je skrátka nehorázne drahé aj na pomery horných desať tisíc.

Len pre porovnanie, úplne nové Ferrari Roma alebo Portofino sú aktuálne na predaj za necelých 200 tisíc eur a Ferrari 812 Superfast stojí menej ako 300 tisíc eur. Za ich volantom asi nebudete vyzerať rovnako ako v Chirone, ale stále za uvedené čiastky dostanete aspoň motor, volant a štyri kolesá.

zdroj: Parts4USA cez Autobild