SUV EXP 9 F predstavili Briti na autosalóne v Ženeve v roku 2012. Koncept obludného SUV, ktorému chýbala elegancia menších modelov, sa verejnosti nepozdával. Na ostrovoch sa teda rozhodli zmeniť dizajn. Úpravami prešla hlavne predná a zadná časť auta. Zmenami prešla aj strecha, ktorá má po novom nižšiu líniu. Zaujímavosťou je, že pre zlepšenie aerodynamiky sa menili aj podvozkové panely. Nový dizajn má mať väčšiu príbuznosť s klasickými modelmi od Bentley, než mal nepodarený koncept.

"SUV od Bentley má niesť názov Bentayaga"

Nový dizajn má mať väčšiu príbuznosť s klasickými modelmi od Bentley, než mal nepodarený koncept.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

SUV od Bentley nemá byť len najdrahším a najluxusnejším, ale aj najrýchlejším. Preto bude poháňané dvanásťvalcovým motorom. Takýto počet valcov v žiadnom inom novom SUV nehľadajte. Presný výkon motora zatiaľ nepoznáme. Ale ak chce byť veľké Bentley najrýchlejšie, bude musieť ponúknuť viac než Cayenne Turbo, s výkonom 520 koní. Očakávať máme aj hybridnú verziu, ale tá nebude k dispozícii hneď od začiatku predaja. Ohľadom výroby naftového Bentley ešte prebiehajú špekulácie. Ak dostane zelenú, tak sa ukáže s 4,2 litrovým osemvalcom z dielne VW.

SUV od Bentley nemá byť len najdrahším a najluxusnejším, ale aj najrýchlejším.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Britská automobilka si nedávno zaregistrovala označenie Bentayga, ktoré sa s veľkou pravdepodobnosťou ukáže na chystanom SUV. Oficiálne však ešte nič nie je potvrdené. Dnes je Bentayga v konečnej fáze vývoja, keď sa po cestách preháňajú maskované prototypy. Hotový kúsok by sme mali vidieť už budúci rok a oficiálny predaj začne v roku 2016.

Zdroj: autoblog.com