Testy vozidla budú prebiehať v Japonsku v novom testovacom areáli.

Nissan samozrejme nič nenecháva na náhodu a spája sa s najlepšími mozgami planéty. Na tomto projekte s ním budú spolupracovať takmer všetky popredné univerzity v Japonsku, univerzita v Oxforde, Stanforde a ďalšie.

Technológia, vďaka ktorej autá nebudú potrebovať vodičov sa volá Autonomous Drive. V súčasnosti ju už výrobca použil v prototypoch Nissanu Leaf. Systém sa skladá z niekoľkých častí. Around-View System pomocou laseru skenuje prostredie. Riadiaca jednotka výsledky vyhodnocuje a samotné auto riadi.

Nissan chce za 7 rokov vylepšiť svoju technológiou Autonomous Drive do takej úrovne, že v roku 2020 bude pripravené autonómne vozidlo za prijateľnú cenu pre bežné použitie.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Od bežného využitia je však novinka ešte ďaleko. Nissan chce túto technológiu priviesť do života už o 7 rokov. Zatiaľ však nie je známe, koľko budú autá vybavené Autonomous Drive stáť. Podľa dostupných informácií by ceny „samojazdiacich“ automobilov mali byť pre spotrebiteľa „realistické“.

Carlos Ghosn navyše uviedol: „V roku 2007 som sľúbil, že v roku 2010 bude Nissan predávať auto s nulovými emisiami. Dnes je Nissan Leaf najpredávanejší elektromobil v histórii. Teraz som sa zaviazal, že budeme schopní priniesť novú revolučnú technológiu Autonomous Drive do roku 2020. Sme na dobre ceste dokázať to.“

Neostáva mi nič iné, ako dodať, že som zvedavý či Nissan splní svoj sľub a v roku 2020 budú v predajniach ponúkať autonómne autá za normálnu cenu.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Google pokračuje vo vývoji autonómneho auta. Spája sa s Continentalom