Kde sú tie časy, keď boli ostré hatchbacky predstavované ako na bežiacom páse... Toyota v tej dobe síce držala svoje stabilné predajné čísla, ale jej autá boli až na pár výnimiek ekvivalentom šedivej myši. Nenadchli, neurazili. A dnes? Japonský koncern môže ostatným dávať lekcie, ako navrhovať zábavné a zároveň výrazné stroje.

Tým najnovším prírastkom v rodine je nová Corolla s označením GR, pričom premiéra by mala byť naplánovaná na dnes večer, respektíve zajtra skoro ráno. To máme prvý apríl, tým ale nechceme povedať, že sme si toto všetko vymysleli a žiadny únik fotografií neexistuje. Skôr to berte tak, že novinka Toyoty je všetko možné, len nie upnutý a prehnane seriózny hatchback nemeckého strihu.

Pod povrchom GR Yaris

Pokiaľ ide o techniku, musíme vás požiadať o trochu trpezlivosť. Oficiálne ešte nebolo nič zverejnené. Ak ale boli zákulisné tamtamy správne naladené, Corolla by mala byť poháňaná preplňovaným benzínovým trojvalcom s objemom 1,6 litra v kombinácii s pohonom všetkých štyroch kolies GR-Four.

„Modrí už vedia“, že hovoríme o technike GR Yaris, výkone od 260 do 300 koní, atď. Než bude v tejto veci jasno, môžete sa pozrieť na dizajn a posúdiť, či už sú tie nafúknuté blatníky, do šírky roztiahnuté nárazníky a spojler na streche príliš komixové alebo naopak presne také, ako si predstavujete správny hot hatch.

Z celého zoznamu exteriérových úprav asi najviac vyčnieva výfukový systém. Videli sme už rôzne variácie trubiek pod nárazníkom, dokonca i falošné. Ale aby malo auto po stranách dve koncovky a uprostred navyše ešte jednu, to je pre nás novinka. Podobne asi môžeme povedať, že len málo áut má počet výfukových koncoviek zladený s počtom valcov.

Zásadná otázka na záver: dorazí do Európy a na Slovensko? To – žiaľ – v tejto chvíli nevieme a je pravdou, že svetová premiéra je naplánovaná v Spojených štátoch. Zatiaľ ale povestnú flintu nikam neodhadzujeme, držte preto aj vy palce.

zdroj: Instagram