Druhá generácia A7 príde o súčasnú podobu zadnej časti vozidla. Podľa Audi máme čakať tradičnejší vzhľad.

V Inglostadte však nie sú s dizajnom A7 spokojní. Niektorým zákazníkom sa totiž zadná časť Audi A7 nepáči a údajne je príliš podobná typu A5 Sportback. To nepočujú v Audi radi a preto bude nová generácia Audi A7 výrazne iná. Navyše Audi A7 je v ponuke údajne príliš blízko lacnejšiemu typu Audi A6.


Automobilka je k informáciám ohľadne dizajnu skúpa. Nová A7 má byť nižšia, širšia a s výraznejším vzhľadom. Druhá generácia A7 však príde o súčasnú podobu zadnej časti. Podľa Audi máme čakať tradičnejší vzhľad. Dizajnéri chcú skombinovať jemnú eleganciu s extrovertným športovým vzhľadom. Čo to znamená v preklade netušíme, snáď pod tým myslia viac dizajnových prvkov z vydareného konceptu Prologue!

Audi A7 príde o pekný zadok

Druhá generácia A7 má byť nižšia, širšia a vzhľad výraznejší.

Agresívnejší dizajn

Podľa dostupných informácii bude celkový vzhľad drsnejší. Predné LED svetlomety majú dostať agresívnejší dizajn. K ostrejšiemu dizajnu majú pomôcť aj nafúknuté blatníky. V interiéri uvidíme nástup minimalizmu. Veľké množstvo tlačidiel vystrieda veľký dotykový displej so systémom MMI.


Pod kapotou sa môžeme tešiť na širokú paletu motorov. Od 2,0 štvorvalca s elektrickým turbom (243 kW), cez 3,0 motor V6 (373 kW) vo verzii S7 až po 4,0 litrový V8 (429 kW) pre model RS7. V ponuke budú, samozrejme, aj trojlitrové naftové motory, najvýkonnejší bude mať  261 kW. Šušká sa aj o hybridnej verzii V6. Druhú generáciu Audi A7 by sme mali spoznať v roku 2017. 

Zdroj: automobilemag