„Budúca Astra otvorí novú kapitolu 30-ročnej histórie nášho modelu kompaktnej triedy,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Opel Michael Lohscheller. „Sme presvedčení, že nová generácia modelu Opel Astra urobí silný dojem a priláka k značke nových zákazníkov.“

Dizajn Opel Vizor s plne integrovanými technológiami

Ústredným bodom vonkajšieho dizajnu bude aj pri tomto type maska Opel Vizor. Tá sa prvý raz objavila na novom type Opel Mokka. Nový Opel Astra ju však prinesie v ešte rozvinutejšej verzii. Nová tvár sa tiahne cez celú prednú časť a obsahuje plne integrované, mimoriadne úzke svetlomety IntelliLux LED®. Tie do segmentu kompaktných vozidiel segmentu C opäť prinesú špičkové inovácie. Vzadu, uprostred čistého napnutého povrchu dverí batožinového priestoru, má úplne nová Astra umiestnený štítok so svojím názvom.

Pure Panel novej generácie s plne zasklenými displejmi

Rovnaká nemecká precíznosť platí pre celý interiér. Nová generácia digitálneho kokpitu Pure Panel s plne zasklenými plochami evokuje integrovanú masku Opel Vizor s dvoma širokouhlými displejmi, ktoré zobrazujú informácie v horizontálnom formáte orientovanom na vodiča. Fyzické ovládacie tlačidlá sú zredukované na minimum v podobe jemne vypracovaných klávesov. Vysokú kvalitu zákazníckej skúsenosti s interiérom ďalej zvýrazňujú tvary, textúry a materiály použité na volante s novým dizajnom a maximálne ergonomické predné sedadlá – typická silná stránka značky Opel.

Elektrifikovaná Astra novej generácie pokračuje v ofenzíve produktov značky Opel

Astra novej generácie bola navrhnutá a skonštruovaná v nemeckom Rüsselsheime a v ponuke bude ako dynamický päťdverový hatchback a všestranné kombi Sports Tourer. Pokračuje tak v ofenzíve produktov značky Opel a dodáva značný impulz elektrifikácii celého jej produktového portfólia. Výroba sa začne tento rok v závode v Rüsselsheime. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Videotest aktuálnej generácie Opel Astra K: