Vyzerá to, že v teritóriu, kde sa teraz bijú Škoda Octavia RS Combi a Ford Focus ST Combi, bude ešte rušno. Vstúpiť sa tam totiž, okrem Peugetou 308 SW GTI, chystá aj Seat Leon Cupra v kombi verzii ST. Peugeot pravdepodobne použije úspešný motor 1,6 THP vyladený na výkon okolo 250 k.

Francúzi chystajú konkurenta pre Škodu Octavia RS Combi, Ford Focus ST Combi, či chystaný Seat Leon ST Cupra

Pod kapotou 308 GTI zrejme nenájdeme žiadne prekvapenie. Peugeot pravdepodobne použije úspešný motor 1,6 THP vyladený na výkon okolo 250 k. Ak chce automobilka, pri takomto výkone, dosiahnuť seriózne jazdné vlastnosti, úpravám sa nevyhne ani podvozok. GTI príde s nižšou svetlou výškou, tuhším odpružením a silnejšími stabilizátormi. Štandardom zrejme budú aj 19 palcové disky kolies, ktoré by mali skrývať výkonnejšie brzdy. V záujme športových jazdných vlastností Francúzi pracujú aj na riadení 308 GTI.


Peugeot sa v posledných rokoch snaží získať späť niekdajšie dobré meno v kategórii malých športovo ladených áut, kde kedysi bodoval s 205 GTI a neskôr s 306 GTI. Že na to ide dobre, dokazujú aj súčasné autá z jeho ponuky, ako RCZ alebo 208 GTI.  Myslím teda, že sa máme na čo tešiť aj v prípade 308 GTI a 308 SW GTI.

Zdroj:worldcarfans.com

Určite vás bude zaujímať aj test ďalšieho francúzskeho hot hatch, Renaultu Megane RS.