Saab 9-3 prišiel v roku 1998 ako nástupca známej 900. Po štyroch rokoch dorazila hneď druhá generácia, ktorá ale už pre mnohých ortodoxných majiteľov predchádzajúcich modelov nebola pravým Saabom. Dôvod bol pomerne prostý. Druhá "Deväť-Trojka" bola z veľkej časti poskladaná z dielcov koncernu GM.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Je to Saab alebo nie?

Áno i nie. Vo veľkej miere je to Opel Vectra C, čo je na jednej strane dobré pre budúceho majiteľa, ak bude musieť zháňať súčiastky. Na druhej strane tým však toto auto prišlo o istú časť originality. Pôvodné potom ostali niektoré preplňované benzínové pohonné jednotky špeciálne vyvinuté len pre Saaby.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Práve 9-3 je automobil, ktorý je najrozšírenejším Saabom na cestách (z toho mála, čo ešte jazdí a neskrýva sa v garážach). Preto nad ním možno aj niekto uvažuje ako nad alternatívou k ojazdeným modelom Audi A4 (B6), BMW radu 3 (E90) či Mercedes-Benz triedy C (W203/204). Má to zmysel? Na to onedlho odpovie náš test. A ak máte prípadné skúsenosti s daným vozidlom, neváhajte a podeľte sa s nami o zaujímavé informácie v diskusii.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov