Spoločnosť HERE zakúpili automobilky Audi, BMW a Mercedes-Benz v lete roku 2015 za viac ako 3 milióny dolárov. Odvtedy už spoluprácu s HERE oznámila aj automobilka PSA, ktorá bude využívať jej mapové podklady pre svoje autonómne skúšky vozidiel. Intel je tak ďalšou známou spoločnosťou, ktorá má dočinenie s HERE. Zástupcovia oznámili, že Intel kúpil 15 % z firmy HERE.

Intel tvrdí, že ich funkcia MobilEye môže zohrať dôležitú úlohu v tomto partnerstve, rovnako ako pri vývoji autonómnych režimov používaných Teslou.

Mapové podklady budú možno použité pre autonómne režimy

Spolu so spoločnosťou Intel však majú podľa generálneho konateľa Eda Overbeeka začať vznikať v reálnom čase tie najpodrobnejšie mapové podklady. Ďalšie podrobnosti sú zatiaľ nejasné. Intel tvrdí, že ich funkcia MobilEye môže zohrať dôležitú úlohu v tomto partnerstve, rovnako ako pri vývoji autonómnych režimov používaných Teslou alebo najnovšie spoločnosťou Lucid. V poslednom čase sa s mapovými podkladmi HERE spájajú zvučnejšie mená. V budúcnosti tak môžeme pravdepodobne očakávať práve tieto mapové podklady pre najnovšie autonómne režimy.