Krueger tvrdí, že vidí priestor pre nový elektromobil medzi modelmi i3 a i8. „Ak sa na to pozriete z pohľadu čísel, je tu voľný priestor,“ dodáva.

Šéf BMW, Harald Krueger, naznačil, že divízia i môže pridať ďalší typ do ponuky. Krueger tvrdí, že vidí priestor pre nový elektromobil medzi modelmi i3 a i8. „Ak sa na to pozriete z pohľadu čísel, je tu voľný priestor,“ dodáva. A čo viac potrebuje manažér pre rozhodnutie okrem kladných čísel? Príchod ďalšieho modelu s označením i je viac menej istý.

Bude sa volať i5?

Krueger samozrejme nechcel prezradiť žiadne detaily. Špekulácie hovoria o tom, že nový model ponesie označenie i5. Už dávnejší report spomína model i5 ako priameho konkurenta pre Model S od Tesly. Špekulácie hovoria o tom, že nový model i5 bude vychádzať z nového radu 5 G30. Nemci uvažujú rovno nad dvoma verziami i5. Jedna bude čisto elektrická a druhá príde ako plug-in hybrid. Obe verzie by sa mali predávať pod divíziou i.


V súvislosti s BMW sa vynára aj otázka spolupráce s firmou Apple. Gigant zo Silicon Valley by mohol pomôcť s vývojom elektroniky, softwaru, ale aj dizajnom, ktorý je v prípade modelu i3 kontroverzný. 

Zdroj: autonews