Podľa portálu Best Car Web Toyota nedávno preregistrovala ochrannú známku na meno Celica v Severnej Amerike. Japonský magazín tak z nemenovaného zdroja blízkemu divíziám produktového plánovania a výskumu a vývoja Toyoty zistil, že automobilka skutočne vyvíja nové športové elektrifikované auto. Dokonca v spolupráci so Subaru. Značky už nejeden raz spojili sily, vďaka čomu vznikli aj legendárne dvojičky Toyota GT86 (dnes GR86) a Subaru BRZ. Nedávno Subaru predstavilo nové elektrické SUV Solterra, ktoré vyvíjali práve s Toyotou, no ich vzájomná spolupráca sa tam ani zďaleka nekončí. 

Render od Best Car Web

Návrat modelu Celica?

Nové elektrifikované športové auto by malo prísť opäť v podobe dvojičiek Toyota-Subaru. Ako sa budú volať zatiaľ nevieme, no u Toyoty sa vo veľkom spomína práve meno Celica. Nateraz je rovnako nejasné, aký pohon bude mať. V ponuke je pochopiteľne hybrid, no vraj sa skloňuje aj plne elektrický alebo vodíkový pohon. Práve ten by podľa môjho názoru mohol byť zaujímavou voľbou. Toyota totiž vyvíja spaľovací motor na vodík. Ten už aj namontovali do Corolly, s ktorou pred pár dňami úspešne absolvovali 24-hodinové preteky. Vývoj síce ešte zďaleka nie je u konca, no Toyota dokazuje, že je na dobrej ceste. 

Správa o návrate Celicy je veľmi atraktívna, no pokiaľ to Toyota oficiálne nepotvrdí, ide stále len o špekuláciu. Rovnako bude zaujímavé sledovať progres Toyoty pri vývoji spomenutého spaľovacieho motora na vodík. 

zdroj: carsguide.com