Viacerým z vás už možno postupné odhaľovanie najluxusnejšej škody lezie na city a vôbec sa vám nedivím. Na druhej strane trochu dôležitosti tohto typu pre Mladú Boleslav rozumiem. Veď tomu nie je tak dávno, čo sa v odborných kruhoch špekulovalo o tom, že Nemci škode superba už nedoprajú (lebo príliš ohrozoval a aj bral predaje bratovi Passatovi). Snáď aj reálne špekulácie danej doby sa, našťastie, nepotvrdili a dnes už vieme, že škoda čoskoro dostane aj ďalšie luxusné auto - veľké SUV, ktoré sa malo volať Snowman.
 

Po piatkových prvých oficiálnych obrázkoch Superba III tu dnes máme aj prvé oficiálne video. Minútové pohľady na superby majú v prvej polovici luxusnú mašinu Škoda 640 Superb ešte z roku 1934. Pred 80. rokmi to bol vrcholný typ českej značky.

Na jeseň príde aj kombi

Superb III od začiatku vyvíjali v dvoch verziách karosérie, sedan a kombi. Aj keď Superb III bude, pre presnosť označenia daného typu karosérie s otváracími celými zadnými dverami aj s oknom liftback. Škoda neostala nič dlžna svojej povesti a novinka má znova o poznanie väčší kufor. Pre generáciu III narástol o 30 litrov na doslova ozrutných 625 dm3. Prvé kusy dorazia do predaja začiatkom leta 2015. Kombi následne predstaví Škoda Auto v septembri, po Ženevskej premiére liftbacku následne na autosalóne vo Frankfurte. Superb III bude škoda vyrábať okrem novej fabriky v Kvasinách aj v Šanghaji. Superb vraj bude SUPER, verzia RS nebude

„Myslím, že zo Superbu sa stane superauto,“ povedal pre Auto Motor a Sport šéf Škody Winfried Vahland. Vnútri bude viac miesta, než majú predchodcovia, batožinový priestor je väčší o 30 litrov, na 625 litrov. „Keď som sa v roku 2010 vrátil do Škody, dáždnik zo Superbu zmizol. Neuplynul ani mesiac a bol späť. Podobné drobnosti patria k filozofii našej značky. Nemožno sa ich z dôvodu úspor len tak zbaviť. Aj preto sme sa pri treťom Superbe rozhodli ísť ešte ďalej. Už nemá jeden dáždnik, ale rovno dva: pre vodiča a spolujazdca,“ vysvetľuje šéf českej značky. V rozhovore sa vyjadruje aj k trojvalcom pre veľké modely Škoda: „V Octavii ich určite budeme ponúkať, ale či sú vhodné aj pre Superb, to ešte neviem. Možno ako súčasť hybridného systému, ale v takom veľkom aute budú štvorvalcové motory podľa môjho názoru úspornejšie,“ hovorí Vahland. Škoda uvažuje aj o športovejšej verzii Superbu, no nebude to plnohodnotný model RS.