Predaj VW Tiguan narástol v auguste o neuveriteľných 60%

Predaj VW Tiguan narástol v auguste o neuveriteľných 60%

V SR narástol za august predaj SUV o 40%! Najviac idú kúsky s cenou do 25 000 €. Medziročne stúpol predaj áut v SR o 800 ks, čo je o takmer 15% viac.

Drahšie autá miznú z predajní vo veľkom. Ľudia sa chcú vyhnúť novej registračnej dani, ktorá od 1. októbra najviac zaťaží práve silnejšie motory. V auguste stúpol predaj vozidiel kategórie SUV takmer o polovicu. Najväčší záujem zaznamenali najlacnejšie terénne autá. „Registrujeme väčší záujem najmä o menšie modely z kategórie SUV, tých sa predáva až o 60% viac,“ prezradil Ľubomír Beňovič z marketingu Porsche Slovakia. Podľa neho sa najviac kupuje najmä Volkswagen Tiguan, ktorý bude čoskoro vypredaný. Podobne sú na tom aj ostatní zástupcovia značiek v tejto brandži. "Na "dračku" ide napríklad aj Honda CR-V. Aj vďaka veľkému cenovému zvýhodneniu, ktoré sme predstavili ešte začiatkom roka." - hovorí Ľubomír Konečný z Honda Slovakia.


Najpredávanejšie autá tejto kategórie v SR za júl a august 2012 sú:

Kia Sportage   176 a 146 ks
Škoda Yeti       107 a 85 ks
Honda CR-V     79 a 84 ks

K najobľúbenejším patrí aj Honda CR-V. Ak vďaka skvelému zvýhodneniu dovozcu Honda Slovakia.

K najobľúbenejším patrí aj Honda CR-V. Ak vďaka skvelému zvýhodneniu dovozcu Honda Slovakia.

Možnosť ušetriť stovky až tisíce € núti Slovákov robiť unáhlené rozhodnutia a kupovať autá z predajní. Tlak je tak veľký, až sme sa stali najrýchlejšie rastúcim trhom v celej EÚ. „Povinnosť platiť daň je jednoznačne dôvodom, prečo predaje v júli a v auguste tak veľmi rástli. To dokazuje aj nárast záujmu o SUV, ktoré zasiahne nová daň najviac,“ hovorí analytik Jiří Šimara z Cyrrusu. Odborníci očakávajú, že po zavedení dane predaje luxusnejších áut výrazne klesnú. Za tie najvýkonnejšie sa bude po novom platiť daň takmer 3 000 eur.

zdroj: HNonline.sk