Nissan Juke - prvý dotyk

TopSpeed.sk ako prvý prináša prvé jazdné dojmy a zábery na prvé kilometre nového Nissanu Juke na Slovenských cestách. Nissan medzičasom zverejnil aj ceny netradične tvarovaného kompaktného cross-overu, alebo povedzme mini SUV. Z cien jasne vychádza, že Juke bude útočiť nie len na prípadných záujemcov o Škodu Yeti (čo je primárne úlohu Nissanu Quashqai), ale aj na predaj typu Dacia Duster, s ktorým zdieľa dva rovnaké motory. Samozrejme, osloví aj tých, ktorí poškuľujú po iných malých SUV z francúzska od koncernu PSA (Peugeot-Citroen), či japonskom Mitsubishi ASX. Čo z toho vyplýva?

Plynie z toho jednoduchý záver. Nissan Juke má vcelku príjemné ceny. Základný model s 1,6 l zážihovým štvorvalcom Renault s výkonom 86 kW (117 k) s manuálnou 5 stupňovou prevodovkou a pohonom predných kolies ponúka za necelých 15 000 €. Ponuka obsahuje kombináciu tohto motora aj s variátorom, teda bezstupňovým automatom CVT. Priaznivcov nafty a úspornej jazdy v nízkych otáčkach poteší osvedčený renaulťácky 1,5 dCi s výkonom 81 kW (110 k) so 6 stupňovou prevodovkou, ktorý začína na cca 17 000 €. Ponuku uzatvára papierovo naozaj zaujímavý a dravý model s novým 1,6 litrom TURBO s výkonom 140 kW (190 k)!

Interiér Nissan Juke presne zodpovedá cenovej hladine, v ktorej sa toto mini SUV pohybuje. Teda neoslní ale ani neurazí.

Interiér Nissan Juke presne zodpovedá cenovej hladine, v ktorej sa toto mini SUV pohybuje. Teda neoslní ale ani neurazí.

Okrem ostrej turbo verzie sú všetky v ponuke v troch stupňoch výbavy Visia, Acenta a Tekna. Ako je pre japoncov typické, možnosti príplatkovej výbavy sú aj v Nissane Juke len minimálne, pretože každý stupeň výbavy ponúka väčšinu toho, čo by si klient mohol želať.

Nissan Juke ani zďaleka nepatrí medzi najkrajšie autá na svete. Práve naopak. Ale zaujímavý určite je. Dostal ma viacerými riešeniami, jazda v ňom je v zásade veľmi príjemná a sedieť v ňom nemôže byť pre nikoho žiadna hanba. Naozaj zdatná alternatíva súčasnej ponuke drobných mestských SUV.
Nissan Juke

Nissan Juke

Po veľmi krátkom kontakte (cca 1h) s Nissanom Juke nie je možné ponúknuť vám výsledný verdikt. Na to si ho budeme musieť požičať na klasický redakčný test. Mám však pocit, že verzie so vznetovým motorom sú najlepšou voľbou. Ak vás zaujímajú podrobnosti, pozrite si základné techické parametre a cenník na vlastné oči:


Nissan Juke Cenník a tech. info

Komentár redakcie: Peter ŠTURDÍK

Základná cena Juke bude štartovať od 14.990 € a za túto sumu dostanete originálne auto v štýle SUV, ktoré je už na pohľad odlišné od konkurencie. Či to ale bude stačiť, to je priskoro hodnotiť. Prvý dojem ale rozhodne nie je zlý.