Toyotu ešte v nie tak dávnej minulosti obviňovali fanúšikovia, že vyrába len nudné autá. Majitelia starších športiakov ako Celica, MR2 alebo Supra museli ísť jednoducho ku konkurencii. Pred pár rokmi však pribudol v ponuke model GT86. Nie je tajomstvom, že Toyota spolu s BMW pracuje aj na novej Supre. A teraz Japonci potvrdili, že príde aj tretí športový model.

Má ísť o ľahké športové auto. Zatiaľ však vôbec nie jasné, či bude mať motor uprostred.

Dostane Toyota MR2 nástupcu s motorom uprostred? Asi nie.

Tetsuya Tada, legendárny inžinier Toyoty, ktorý stal okrem iného aj za vývojom zadokolky GT86, prezradil, že v ponuke budú opäť „traja bratia“. Odkazuje pritom trojicu športových modelov z minulosti MR2, Celica a Supra. Nepriamym nástupcom Celicy je GT86 a Supra je vo vývoji. Znamená to teda návrat modelu MR2? Je to možné. Má ísť o ľahké športové auto. Zatiaľ však vôbec nie jasné, či bude mať motor uprostred.

Tretí športiak v ponuke bude pravdepodobne vychádzať z konceptu S-FR

Dosť naznačuje koncept S-FR, ktorý Toyota ukázala v roku 2015 na autosalóne v Tokiu. Išlo o malé športové auto, ktoré rozmermi aj výkonom útočí na úspešnú Mazdu MX-5. Koncept mal necelé 4 metre, pevnú strechu, hmotnosť 980 kg, zadný pohon a výkon 130 koní. Napriek mikro rozmerom mal až štyri miesta na sedenie. Sériový model by mohol zhodiť aj strechu. No stále je možné, že Toyota prekvapí a prinesie športiak s motorom uprostred a priamo nadviaže na MR2, ale veľké nádeje tomu nedávame.


Zdroj: evo

TOYOTA GT86 DOSTANE NÁSTUPCU V ROKU 2018/2019

TOYOTA GT86 DOSTANE NÁSTUPCU V ROKU ...

Toyota sa vrátila do segmentu športových kupé s modelom GT86. Na vývoji spolupracoval japonský gigant aj so Subaru. ...

10. 12. 2016
TOYOTA PLNÍ SĽUB. PRIPRAVUJE DROBNÝ ŠPORTIAK S-FR

TOYOTA PLNÍ SĽUB. PRIPRAVUJE DROBNÝ ...

Toyota chce vytvoriť novú generáciu ľudí, ktorí sa zamilujú do jazdy. Áno, vytvoriť, pretože ...

09. 10. 2015