Hatembmw, užívateľ fóra 1addicts.com, zverejnil na danej stránke svoj unikátny výtvor. Neviem či sa na drastickú prestavbu dal kvôli peniazom, alebo z nejakého iného dôvodu. BMW 1 M Coupe je v Egypte v porovnaní s BMW 120d oveľa drahšie. Peniaze však určite neboli hlavným a jediným dôvodom, pre ktorý sa niekto dal na takúto prácu. Nech je to už akokoľvek, dieselové BMW radu 1 prišlo o svoj motor, ktorý nahradil veľký osemvalec z BMW M3. Výsledný výkon 313 kW (420 k) nepotrebuje komentár. Originálne BMW 1 M Coupe so šesťvalcovým dvojnásobne preplňovaným motorom a výkonom 250 kW (340 k) sa môže červenať...

Z pôvodného BMW 120d neostalo takmer nič. Egypťania vymenili motor, podvozok, výfukový systém, upravili exteriér a ďalšie.

Takáto prestavba sa nezaobišla bez ďalších zásahov. Egypťan zmenil podvozok, pridal nový výfukový systém a celé BMW rozšíril. Dozadu namontoval nárazník z BMW 1M. Technické úpravy vraj zabrali tunerovi len štyri týždne. Ďalšie dva týždne strávil upravovaním exteriéru. Hatembmw sa na fóre vyjadril, že jeho malá raketa má vynikajúce jazdné vlastnosti a je stabilná pri všetkých rýchlostiach. Ja len dodávam, že okrem toho má aj krásny zvuk.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov