Najlepší interiérový dizajnér sveta.

Práve títo odborníci mohli získať zaujímavé ocenenie na stuttgartskom veľtrhu vybavenia interiéru vozidiel Automotive Interiors Expo 2014. Organizátori vyberali najlepšie interiérového dizajnéra na svete.

Titul si odniesol Gorden Wagener, ktorý podľa poroty za uplynulých 12 mesiacov znamenal pre dizajnový svet automobilov najväčší prínos. Niet sa čomu čudovať. Gorden stojí napríklad za vnútrom nového Mercedesu triedy S, ktorý je naozaj obdivuhodný. Okrem toho má na svojom konte triedu C alebo GLA.

Priznajme si, že Mercedesy v poslednom období prekonali výrazné dizajnové zlepšenie. Gorden Wagener si ocenenie určite zaslúži.

Interiér triedy S

Život Wagenera je do značnej miery spojený práve s Mercedesom. Narodil sa v roku 1968 v nemeckom Essene. V rovnakom meste vyštudoval priemyselný dizajn. Neskôr absolvoval londýnsku Royal College of Art so zameraním na dizajn dopravných prostriedkov.

Svoju kariéru odštartoval v roku 1995 ako exteriérový dizajnér. Do radov Mercedesu sa pridal v roku 1997. Postupne sa vypracoval na funkciu šéfa oddelenia pre vývoj konceptov. Pod jeho vedením vznikli Vision SLR alebo F700 z roku 2007.

V polovici roku 2008 sa dostal na pozíciu šéfa dizajnu značky Mercedes, kde nahradil prof. Petra Pfeiffera.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Američania ocenili interiér Mercedesu Triedy S