Alpine začína odhaľovať informácie o svojom debute po znovuzrodení. Prvou je hliníková karoséria.

Na nový športiak značky Alpine čakáme už od roku 2012, kedy Renault ohlásil znovuoživenie značky. Auto od vtedy prešlo tŕnistou cestou a neúspešnou spoluprácou s Caterhamom. To je už ale história a už čoskoro uvidíme sériový produkt. Prvý prototyp Alpine Celebration sme mohli vidieť už v roku 2015 a minulý rok automobilka predstavila ďalší prototyp Alpine Vision, ktorý bol už bližšie k produkčnej verzii. Hoci sériovú verziu ešte nikto nevidel, výrobca už začal koncom roka 2016 prijímať objednávky. Nuž a v nasledujúcich týždňoch sa postupne dozvieme o novinke viac podrobností.

Automobilka aj s informáciami začína pekne z gruntu. A preto sa prvá správa týka práve platformy a karosérie. Francúzi sa rozhodli znížiť hmotnosť športiaku ako sa len dá. Na rozdiel od Alfy Romeo 4C sa však nevydali cestou masívneho využitia kompozitov. Namiesto toho si zvolili konvenčnejšiu cestu. Nový športiak Alpine, ktorý podľa všetkého dostane označenie A120, bude mať hliníkovú samonosnú karosériu a hliníkové panely karosérie.

Iba dodám, že auto bude mať motor v strede a bude konkurovať autám ako Porsche 718 Cayman. Na jeho pohon podľa prvých správ poslúži upravený motor z Renaultu Clio RS s objemom zväčšeným na 1,8 litra. Jeho výkon bude zrejme okolo 250 koní a automobilka sľubuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 s. Cena auta je v uvádzacej 1 955 kusovej sérii Premier Edition stanovená v rozmedzí 55 000 - 60 000 €.

Alpine A120

Francúzi sa pri novom športiaku rozhodli pre hliník

Zdroj: Alpine