Nový škandál sa konkrétne týka videa z roku 2016, ktoré Tesla použila pri propagácii svojej technológie. Video ukazuje zastavenie na červenú či zrýchlenie na zelenú, to však systém v tom čase nedokázal, hovorí svedectvo samotného riaditeľa zodpovedného za softvér Autopilota, Ashoka Elluswamyho. Video na Twitteri propagoval dokonca samotný šéf firmy Elon Musk ako dôkaz, že „Tesla jazdí sama“.

Model X však neriadil sám, respektíve pomocou technológie, ktorú Tesla reálne aj uviedla do predaja, prezradil Ashok Elluswamy v júlovej výpovedi, ktorá sa stala jedným z dôkazov v súdnom procese proti samotnej značke za smrteľnú nehodu z roku 2018, ktorej účastníkom bol bývalý inžinier Apple. Jeho výpoveď je tak prvým potvrdením a podrobným opisom spôsobu výroby daného videa, a to priamo zamestnancom Tesly. Video podľa jeho slov vzniklo na žiadosť samotného Muska a tím okolo Autopilota sa rozhodol nahrať „demonštráciu schopností“ tohto systému.

3D mapovanie vopred určenej trasy a nehoda

Na začiatku nahrávky sa uvádza, že „osoba na mieste vodiča je tam len z právnych dôvodov. Nič nerobí. Auto riadi samo“. Čo však autori zabudli uviesť, je, že Tesla najskôr použila 3D mapovanie na vopred určenej trase z domu v Menlo Parku v Kalifornii do vtedajšieho sídla automobilky v Palo Alto. Pri samotnom nakrúcaní videa podľa Elluswamyho museli zasahovať vodiči, aby nad autom prevzali kontrolu. Navyše pri pokuse ukázať, že Model X dokáže zaparkovať sám bez asistencie, testovacie vozidlo narazilo do plota na parkovisku Tesly. 

Elluswamy zároveň tvrdí, že „účelom videa nebolo presne zobraziť, čo bolo k dispozícii pre zákazníkov v roku 2016. Bolo to zobrazenie toho, čo bolo možné zabudovať do systému.“ Týmito slovami však v tom čase neprezentovala video ani Tesla, ani samotný Musk a o vozidle tvrdili, že jazdí samo bez akéhokoľvek ľudského zásahu, čo podľa spomínanej výpovede nebola pravda.

O tomto škandále prvýkrát napísal ešte v roku 2021 New York Times, ktorý sa odvolával na anonymné zdroje a tvrdil, že inžinieri Tesly vytvorili v roku 2016 propagačné video Autopilota bez toho, aby zverejnili, či trasa bola vopred zmapovaná, alebo že pri pokuse došlo k nehode. Teraz je však táto informácia oficiálne potvrdená. V spomínanej výpovedi na otázku, či video z roku 2016 ukazuje schopnosti Autopilota dostupné (v tom čase) v sériovom vozidle, Elluswamy jasne odpovedal: „Nie, neukazuje.“ 

Aby toho nebolo málo, americké ministerstvo spravodlivosti začalo v roku 2021 vyšetrovanie Tesly za tvrdenie, že jej elektromobily dokážu jazdiť autonómne. Stalo sa tak po niekoľkých vážnych nehodách, z ktorých niektoré boli smrteľné a bol pri nich aktivovaný Autopilot.