Uprostred mája sa v Maďarskom Mariapocs na Rabocsringu konali preteky May-Day. Boli to kombinované preteky v drifte zaradené hneď do troch šampionátov: Czech Drift series, rumunského a samozrejme domáceho šampionátu. To znamená, že o preteky bol mimoriadny záujem. Zúčastnilo sa ich až 79 jazdcov zo 7 krajín EÚ. Medzi nimi aj Tomáš Bátory, ktorý sa do pretekov zapísal veľkými písmenami.

 

Počas tréningov od rána pršalo a začiatky na trati boli preto opatrné. Poobede trať postupne obschla a fanúšikovia mohli konečne vidieť nielen jazdu kontrolovaným šmykom, ale aj dymovú kulisu z pneumatík.

Už počas tréningov niekoľko jazdcov pre nehodu vypadlo. Rabocsring je nebezpečná trať. Nemá výbehové zóny a pri nástrele do prvej zákruty mali autá okolo 100 km/h. Napriek tomu tu nebojácny Tomáš ukázal svoje kvality. Na druhý deň, určený priamo pre kvalifikáciu bez tréningov, dokázal Tomáš Bátory vyhrať v tvrdej a početnej konkurencii 1. miesto navyše s krásnym bodovým náskokom. Na 5. mieste sa umiestnil ďalší Košičan Roman Kuchárik, čo je pre našich jazdcov veľmi povzbudivý výsledok. Obaja nastúpili do batlov, z ktorých sa Tomáš hladko dostal z TOP32 do TOP16. V nich však sklamalo palivové čerpadlo a pre nedostatok výkonu motora bitku prehral. Nebyť tejto chyby, Tomáš BÁTORY to mal s BMW M3 E46 s transplantovaným motorom 1JZ z Toyoty Supra veľmi pekne rozbehnuté a pekný výsledok bol takmer samozrejmosť. Veľká škoda technickej poruchy, ale aj toto k motoršportu patrí... O Tomášovi nepíšeme prvýkrát, (viď články nižšie) a zdá sa, že je to talent, o ktorom ešte budeme čítať a počuť.

HRDINOM I. STDRIFTU 2015 JE TOMÁŠ BÁTORY Z KOŠÍC

HRDINOM I. STDRIFTU 2015 JE TOMÁŠ BÁTORY ...

Cez víkend, presnejšie v piatok 08.05. sa na SlovakiaRingu konal (ak ma pamäť neklame) 3. ročník obľúbenej ...

11. 05. 2015
TONY BATORY MÁ NIELEN TALENT, ALE AJ GULE

TONY BATORY MÁ NIELEN TALENT, ALE AJ GULE

Mladý, len 23r automobilový nadšenec a hobby jazdec z Košíc slovenských fanúšikov driftu prvýkrát prekvapil takto pred ...

26. 05. 2016