Ferrari dlhú dobu striktne odmietalo, že pripraví zástupcu kategórie SUV. Pod zmeneným vedením však tomuto trendu talianska automobilka nakoniec podľahla. Prelomové vozidlo, ktoré bude prvým sériovým produktom značky s dvomi pármi bočných dverí, má odhaliť v priebehu tohto roka. V súčasnosti o ňom prezradila jeden dôležitý detail.

Maranello vydalo upútavku na bližšie neidentifikovaný model, ktorým však nemôže byť prakticky nič iné než SUV označované stále nepotvrdeným menom Purosangue. Podľa výrobcu zmení pravidlá hry. Z hľadiska pohonu bude verné tradícii, dostane totiž motor s konfiguráciou V12. Malo by ísť o celkom novú pohonnú jednotku.

Purosangue bude možno hybrid

V krátkom videu Taliani čiastočne poodhaľujú vnútornosti agregátu, medzi zábermi sú viditeľné aj komplikovane tvarované výfukové zvody. Turbodúchadlo nikde nevidieť. Napriek tomu  zatiaľ nemôžeme vylúčiť, že motor bude prepĺňaný. Okrem toho je v hre aj elektrická asistencia. Emisné normy nemôže celkom ignorovať ani Ferrari a hybridný pohon by v tom mohol zohrať dôležitú rolu.

Dvanásťvalec je teda definitívne potvrdený, no konkrétnejšie detaily o technickej stránke SUV sa asi dozvieme až o niekoľko mesiacov. Známy nie je ani termín svetovej premiéry. Najlepšie tak zatiaľ poznáme dizajn, ktorý počas marca naznačila oficiálna upútavka. Ešte vo februári sa však na internete objavili uniknuté fotografie prezrádzajúce o dizajnových krivkách všetko podstatné.

Zdroj: Ferrari